Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za stłuczone kolano


Nimfeczka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w pracy miałam wypadek- nie jest to moja wina. prawa noga została przygnieciona pomiędzy dwoma wózkami elektrycznymi. W wyniku tego doznałam stłuczenia powierzchni bocznej i przyśrodkowej kolana prawego. w tej chwili ma całą nogę w gipsie na 12 dni. Czy z tego tytułu otrzymam odszkodowanie z PZU i w jakiej kwocie. Jestem ubezpieczona grupowo w zakładzie pracy. Nimfeczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

oj, kiepska sprawa, współczuje :(

do tego na naszym polskim podwórku ubezpieczenia pracownicze to jakaś pomyłka! na pewno coś dostaniesz, ale nie będą to kwoty z kilkoma zerami i cyfrą z przodu. W takim przypadku zbierze się komisja i orzeknie % uszczerbku.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli 1% odszkodowania wynosi u nas ok 400zł .To w przybliżeniu na jaką kwotę odszkodowania mogę liczyć? a składka w PZU to 50zł miesięcznie. To chyba na komisji PZU należy mi się odszkodowanie za ten fatalny wypadek i mega ból.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli był to wypadek przy pracy (to jest podstawowy warunek otrzymania odszkodowania z ZUS) to możesz się starać o odszkodowanie z Zus . O tym czy je dostaniesz zadecyduje lekarz orzecznik. Gdy skończysz się leczyć zwróć się do pracodawcy z pismem o skierowanie do lekarza orzecznika w tym czasie wszystkie Twoje dokumenty M.in. protokół powypadkowy druk N9 , który wypełnia lekarz

prowadzący Twoje leczenie zostaną przesłane do ZUS. Później Zus Ci napisze kiedy masz się zgłosić do orzecznika on oceni jaki % stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu posiadasz i zależnie od tego procentu otrzymasz odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowania z PZU i ZUS są to dwa zupełnie różne odszkodowania po zakończeniu leczenia możesz sie starać o oba. Co do PZU to na pewno macie w firmie osobę która się tym zajmuję więc jej to zgłoś a co do Zus tak jak pisałem jeżeli Twój wypadek został uznany jako "wypadek przy pracy" zgłosiłaś wypadek bezpośredniemu przełożonemu lub bhp czyli była komisja powypadkowa , masz również prawo się strać o jednorazowe odszkodowanie z ZUS

a czy je otrzymasz to już zupełnie inna historia o tym zadecyduje lekarz orzecznik ;-) Przy takiej kwalifikacji (wypadek przy pracy) będziesz miała zwolnienie płatne w 100 % a to chyba też istotne ;-) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
jestem już po kontroli. Na zaświadczeniu do PZU lekarz napisał " Stłuczenie i krwiak stawu kolanowego- 2 tygodnie gips" Na jaki % odszkodowania mogę liczyć z PZU tym bardziej ze kolano jeszcze opuchniete i widać krwiaka sporego. Wypadek został uznany za wypadek w pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...
Witam serdecznie. Byłam parę miesięcy temu na zakupach w supermarkecie i poślizgnęłam się na wylanej śmietanie. Upadłam na kolano i doznałam mocnego stłuczenia. Wbrew pozorom uraz jest poważny, jestem w trakcie rehabilitacji i lekarz mówi że nie wie, czy mój stan zdrowia wróci do stanu sprzed wypadku. Czy mogę się starać o odszkodowanie z OC sklepu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

jako osoba poszkodowana poprzez zaniedbanie sklepu ma Pani prawo starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) sklepu. Aby starać się o odszkodowanie potrzebne są jednak dowody na to, że do zdarzenia doszło w opisywanym miejscu i czasie. Takimi dowodami są oświadczenia świadków zdarzenia, zdjęcia z miejsca zdarzenia, protokół wyjazdowy z pogotowia czy nagranie z monitoringu sklepowego.

 

Ma Pani dwie możliwości: umówić się na spotkanie z zarządcą sklepu, przedstawić sytuację i poprosić o dane polisy OC albo wystosować formalne pismo z opisem zdarzenia i prośbą podania polisy OC. Po otrzymaniu danych polisy będzie mogła się Pani zwrócić do ubezpieczyciela i zgłosić szkodę a mianowicie mocne stłuczenie kolana. Jako osoba poszkodowana oprócz samego odszkodowania będzie mogła Pani też liczyć na zwrot (udokumentowanych) kosztów leczenia, dojazdów, opieki czy utraconych dochodów.

 

Sprawę o odszkodowanie może Pani przeprowadzić sama albo skorzystać z pomocy specjalistów np. Kancelarii Odszkodowawczej. Życzę powodzenia i dużo zdrowia. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam,

Izabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...