Jump to content
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za stłuczone kolano


Nimfeczka
 Share

Recommended Posts

w pracy miałam wypadek- nie jest to moja wina. prawa noga została przygnieciona pomiędzy dwoma wózkami elektrycznymi. W wyniku tego doznałam stłuczenia powierzchni bocznej i przyśrodkowej kolana prawego. w tej chwili ma całą nogę w gipsie na 12 dni. Czy z tego tytułu otrzymam odszkodowanie z PZU i w jakiej kwocie. Jestem ubezpieczona grupowo w zakładzie pracy. Nimfeczka
Link to comment
Share on other sites

hej!

oj, kiepska sprawa, współczuje :(

do tego na naszym polskim podwórku ubezpieczenia pracownicze to jakaś pomyłka! na pewno coś dostaniesz, ale nie będą to kwoty z kilkoma zerami i cyfrą z przodu. W takim przypadku zbierze się komisja i orzeknie % uszczerbku.

pozdr

Link to comment
Share on other sites

jeśli 1% odszkodowania wynosi u nas ok 400zł .To w przybliżeniu na jaką kwotę odszkodowania mogę liczyć? a składka w PZU to 50zł miesięcznie. To chyba na komisji PZU należy mi się odszkodowanie za ten fatalny wypadek i mega ból.
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli był to wypadek przy pracy (to jest podstawowy warunek otrzymania odszkodowania z ZUS) to możesz się starać o odszkodowanie z Zus . O tym czy je dostaniesz zadecyduje lekarz orzecznik. Gdy skończysz się leczyć zwróć się do pracodawcy z pismem o skierowanie do lekarza orzecznika w tym czasie wszystkie Twoje dokumenty M.in. protokół powypadkowy druk N9 , który wypełnia lekarz

prowadzący Twoje leczenie zostaną przesłane do ZUS. Później Zus Ci napisze kiedy masz się zgłosić do orzecznika on oceni jaki % stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu posiadasz i zależnie od tego procentu otrzymasz odszkodowanie.

Link to comment
Share on other sites

Odszkodowania z PZU i ZUS są to dwa zupełnie różne odszkodowania po zakończeniu leczenia możesz sie starać o oba. Co do PZU to na pewno macie w firmie osobę która się tym zajmuję więc jej to zgłoś a co do Zus tak jak pisałem jeżeli Twój wypadek został uznany jako "wypadek przy pracy" zgłosiłaś wypadek bezpośredniemu przełożonemu lub bhp czyli była komisja powypadkowa , masz również prawo się strać o jednorazowe odszkodowanie z ZUS

a czy je otrzymasz to już zupełnie inna historia o tym zadecyduje lekarz orzecznik ;-) Przy takiej kwalifikacji (wypadek przy pracy) będziesz miała zwolnienie płatne w 100 % a to chyba też istotne ;-) .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
jestem już po kontroli. Na zaświadczeniu do PZU lekarz napisał " Stłuczenie i krwiak stawu kolanowego- 2 tygodnie gips" Na jaki % odszkodowania mogę liczyć z PZU tym bardziej ze kolano jeszcze opuchniete i widać krwiaka sporego. Wypadek został uznany za wypadek w pracy.
Link to comment
Share on other sites

  • 12 years later...
Witam serdecznie. Byłam parę miesięcy temu na zakupach w supermarkecie i poślizgnęłam się na wylanej śmietanie. Upadłam na kolano i doznałam mocnego stłuczenia. Wbrew pozorom uraz jest poważny, jestem w trakcie rehabilitacji i lekarz mówi że nie wie, czy mój stan zdrowia wróci do stanu sprzed wypadku. Czy mogę się starać o odszkodowanie z OC sklepu?
Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

 

jako osoba poszkodowana poprzez zaniedbanie sklepu ma Pani prawo starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) sklepu. Aby starać się o odszkodowanie potrzebne są jednak dowody na to, że do zdarzenia doszło w opisywanym miejscu i czasie. Takimi dowodami są oświadczenia świadków zdarzenia, zdjęcia z miejsca zdarzenia, protokół wyjazdowy z pogotowia czy nagranie z monitoringu sklepowego.

 

Ma Pani dwie możliwości: umówić się na spotkanie z zarządcą sklepu, przedstawić sytuację i poprosić o dane polisy OC albo wystosować formalne pismo z opisem zdarzenia i prośbą podania polisy OC. Po otrzymaniu danych polisy będzie mogła się Pani zwrócić do ubezpieczyciela i zgłosić szkodę a mianowicie mocne stłuczenie kolana. Jako osoba poszkodowana oprócz samego odszkodowania będzie mogła Pani też liczyć na zwrot (udokumentowanych) kosztów leczenia, dojazdów, opieki czy utraconych dochodów.

 

Sprawę o odszkodowanie może Pani przeprowadzić sama albo skorzystać z pomocy specjalistów np. Kancelarii Odszkodowawczej. Życzę powodzenia i dużo zdrowia. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam,

Izabela

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...