Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Uszkodzenie balkonu - PZU dobrowolne OC - kosztorys


Cezary_D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W trakcie wykonywania prac remontowych (ocieplenie budynku i nowa elewacja) ekipa budowlana uszkodziła mój balkon (zarysowane płytki ceramiczne, uszkodzone drzwi i okno balkonowe - tj. drewniane framugi - okno i drzwi balkonowe mają ok. 2-3 lata i są drewniane).

 

Zgłosiłem szkodę z dobrowolnego OC ekipy remontowej.

 

PZU wypłaciło odszkodowanie, ale kwota odszkodowania mnie zdecydowanie nie satysfakcjonuje.

 

Płytki na balkonie mają kilkanaście lat, ale nie były wcześniej uszkodzone (dysponuję opinią pracownika firmy budowlanej, która robiła elewację, w której jest wyraźnie opisane, że płytki nie były uszkodzone, a okno jest w stanie idealnym - opinię tę przekazałem także PZU), a PZU ustaliło taką kwotę odszkodowania, która z całą pewnością nie wystarczy nawet na położenie nowych płytek.

 

Mam nieco doświadczenia w dochodzeniu roszczeń z tytułu szkód komunikacyjnych (także na drodze sądowej), ale przyznaję, że kosztorys w systemie SEKO mnie przerasta :)

Chciałbym chociaż ustalić czy w tym kosztorysie PZU uwzględniło podatek VAT (w przypadku szkód komunikacyjnych ubezpieczyciele przez wiele lat obniżali kosztorysy o 22%), czy zastosowało jakąś ewidentnie bezprawną amortyzacje itp.

 

Bardzo proszę, zerknijcie na poniższy kosztorys (nie zamieszcza wprost linku ze względu na ograniczenie nowego konta - wstawiłem spacje):

www . skocz.pl/ pzubalkon

i w miarę możliwości zasugerujcie jakie kwestie podnieść, żeby PZU podwyższyło kwotę odszkodowania.

 

Mógłbym wystąpić od razu na drogę cywilną i wnieść o przeprowadzenie dowodu z opinii biegłego, ale nie chcę z góry popadać w nadmierne koszty. Chcę spróbować napisać odwołanie, w którym wskażę, co wg mnie wyliczyli nieprawidłowo - liczę, że jest cień szansy, że na drodze polubownej się zakończy. A jeśli nie to chciałbym chociaż oszacować kwotę o zasądzenie której wystąpić w pozwie.

 

Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do opinii, to wybacz ale nie mam czasu przeglądać, natomiast nie może być tak, że teraz pzu wypłaci Ci szkodę po cenie rynkowej, podczas gdy za tą kwotę nie naprawisz uszkodzeń. Powinieneś wykonać ekspertyzę naprawy zniszczeń, przedstawić ją PZU i żądać takiej kwoty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

PRzedstawie tutaj opinię, która niestety pewnie nie wszystkim się spodoba:)

Zgodnie z wszelkimi przepisamo odszkodowanie powinno wyrównać szkodę poniesioną w całości - tu się wszyscy zgadzają - ale nie moż ebyć większe niż poniesiona szkoda - co by prowadziło do niesłusznego wzbogacenia się.

 

Tak więc pisząc prościej - pisze Pan, że płytki miały już kilka lat, więc nie może się Pan ubiegać o zwrot kosztów nowych płytek.

Amortyzacja musi być policzona.

KWestia wysokości tej amortyzacji jest sprawą drugorzędną - tutaj jak najbardziej może się pan odwoływać. Ale żadne przepisy nie nałożą na ubezpieczyciela obowiązku zwrotu Panu za nowe płytki.

 

Takie jest moje skromne zdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...