Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Przez błąd agenta straciłem 4000zł czy da się to jakoś odkręcić?


Rekomendowane odpowiedzi

Zawarłem umowę z PZU na ac za pośrednictwem agencji ubezpieczeniowej, była to całkowita ochrona przed kradzieżą, agent namówił mnie jeszcze na ubezpieczenie od wypadku z moim udziałem 20% w wersji wycena, mówił wtedy że gdy będzie jakaś szkoda to potrącą mi właśnie 20% od kwoty odszkodowania, miało to kosztować 800zł więcej niż samo ubezpieczenie od kradzieży czyli łącznie 1400zł (tyle wyszło bo miałem 60% zniżki w oc i część zniżek została przeniesiona) miesiąc po tym miałem wypadek wyceniono koszt naprawy na 5500zł, ale do wypłaty przyznano 500zł!!Pani w centrum likwidacji powiedziała że tyle mi się należy bo oni liczą 20% od wartości samochodu (23000zł) odejmują 20% udziału mojego i 10% za to że auto ma więcej niż 9 lat (rok produkcji 98) to daję kwotę coś koło 5000zł i teraz odejmuje się 5500-5000 i jest kwota którą mają mi wypłacić. Zadzwoniłem do agenta z którym zawierałem ubezpieczenie był w ciężkim szoku twierdził że napewno się pomylili, poszedłem do placówki PZU pokazałem im polisę i pytam niech mi pani powie ile należy mi się w przypadku szkody o wartości 5000zł biorąc pod uwagę zawartą przez mnie polisę a ona że od kwoty 5000zł trzeba odjąć 20% i to jest kwota do wypłaty, wniosek z tego taki że agenci sami nie wiedzą co oferują i wprowadzają ludzi w błąd, i ja padłem tego ofiarą, myślę że agent miał dobre chęci ale poprostu był niedoinformowany gdybym miał świadomość co to za ubezpieczenie to bym go nigdy na takich warunkach nie podpisał, jest to ewidentny błąd agenta który kosztował mnie dużo pieniędzy czy mogę coś z tym zrobić?

 

tu podaję paragraf który odnosi się do mojej sytuacji jak dla mnie jest kompletnie nieczytelny-dla agentów widać też, ale ostatecznie to oni powinni być odpowiedni wyedukowani a nie popełniać takie błędy, bo przez nich zamiast dostać 4500zł dostanę 500zł!!

 

paragraf 9

 

Z zastrzeżeniem paragrafu 8 za odpowiednio zmniejszoną składkę umowa może być zawarta:

Z zastosowaniem udziału własnego w każdej szkodzie z "AC w ruchu i postoju" w wysokości 5% 10% 15% albo 20% sumy ubezpieczenia określonej w polisie

 

paragraf 4 punkt 13

 

suma ubezpieczenia- kwota stanowiąca górną granicę odpowiedzialności PZU za wszystkie szkody powstałe w okresie ubezpieczenia;z zastrzeżeniem paragrafu 13 suma ubezpieczenia powinna odpowiadać wartości pojazdu w dniu zawarcia umowy ubezpieczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to mam się zgłosić z tym do agenta czy do PZU? Ktoś podsunął mi pomysł żeby to zgłosić do dyrektora PZU pod którego podlega placówka agenta i wtedy jeśli agent u dyrektora potwierdzi moją wersję to wtedy wypłacą mi tą różnicę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...