Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

kolizja samochodowa przed przejściem dla pieszych


Ancur1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

We wtorek wjechał w moją sierkę dostawczy mercedes. Tyl samochodu poooooszedł....... policja przyjechała, nie wykazała sie za bardzo...mimo że wypadek był ewidentną wina kierowcy mercedesa, bo ja zatrzymałam sie przed przejściem dla pieszych. Dodam jeszcze ze jechałam lewym pasem i zatrzymałam sie zgodnie z przepisami widząc że kierowca na prawym pasie sie zatrzymał. W momencie gdy byłam badana przez lekarzy panowie policjanci nie pokwapili sie nawet żeby spisać dane świadków wypadku, nie sprawdzili czy sprawca był trzeźwy nic kompletnie. Zapytali mnie czy podejrzewam sprawcę o spożywanie alkoholu na co odpowiedziałam, że ja alkoholu nie czuję. Stwierdzili więc że wszyscy są trzeźwi i zakończyli temat.....mimo że sytuacja była bardzo niebezpieczna bo o mały włos a przejechałabym 2 osoby znajdujące sie na przejściu!!! Zabrali mi dowód rejestracyjny nie udzielając żadnych informacji kiedy i gdzie będę mogła go odebrać lub zrobić ksero potrzebne ubezpieczycielowi. Sytuacja jest o tyle nie ciekawa, że z tego co się zorientowałam cały tył samochodu mam do roboty, a co gorsze doszło do delikatnego ale jednak przesunięcia słupków ( nie mogłam otworzyć drzwi i wysiąść z auta po wypadku) Co zrobić i jak dopilnować żeby pan z ubezpieczalni który ma wycenić szkodę mnie nie oszukał, a dodam że nie jest zbyt miły i z góry traktuje dziewczyn, która nie zna się na samochodach, mechanikach i prawdopodobnych kosztach naprawy takich uszkodzeń ( o ile da się to naprawić) Słyszałam, że podobno mogę poprosić o powtórne oględziny samochodu w obecności mechanika....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, aby rzeczoznawca chciał Cię oszukać, niemniej może być taka sytuacja, że inaczej oceni szkodę niż wynikałoby to z Twojego rozeznania. Generalnie masz prawo do otrzymania dokumentów będących wynikiem tych oględzin. Czy jest sens powtarzania oględzin przy udziale mechanika? Raczej nie, bo gdy otrzymasz te dokumenty, Twój mechanik powinien bez problemu odczytać ich zapis i wypowiedzieć się co wg. niego jest wątpliwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...