Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za kolizję drogową


kamis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Moja żona miała kolizje drogą w drodze do pracy(uderzyła autem w drzewo od którego się odbiła i wjechał w nią 2i samochód). Odniosła obrażenia(złamanie kręgosłupa lędźwiowego, wstrząśnienie mózgu, potłuczenia). Hospitalizowana 7dni. Przebywa na zwolnieniu lekarskim w domu. Przechodzi rehabilitację. Czy należy jej się odszkodowanie. Jeżeli tak to jakiej wysokości. Trudno mi o tym pisać, ale zupełnie nie mam rozeznania. Żona jest ubezpieczona w PZU. Dziekuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jeśli żona była sprawcą wypadku to może dochodzić odszkodowania wyłącznie ze swojego dobrowolnego ubezpieczenia i/lub ubezpieczenia NNW kierowcy pojazdu, jeśli takie było wykupione. Wysokość odszkodowań z ubezpieczeń dobrowolnych wynika z warunków ogólnych tych ubezpieczeń i zwykle się różnią w zależności od wariantu ubezpieczenia i ubezpieczyciela. W związku z tym proszę zbadać OWU, gdzie powinna znaleźć się odpowiedź na Pana pytanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

 

buba965 wrote:

Miałam wypadek nie z mojej winy w którym doznałam skręcenia kręgosłupa szyjnego , urazu głowy z utratą przytomności , straciłam zęba oraz leczę się u psychiatry z powodu stanu dopresyjno-lękowego pourazowego. Z mojego ubezp. NNW w firmie MTU Typ Mój Samochód kwota świadczenia wyliczona jako 2 % sumy ubezp. 5000 zł. Uzasadnienie zgodnie z paragr. 34 ust. 1 pkt. 3 oraz paragr. 33 ust. 6 Nadmieniono również iż cyt. obrażenia w postaci skręcenia kręgosłupa szyjnego oraz uraz głowy nie są ujęte we wskazanej wyżej tabeli. Czy powinnam się odwołać od tej informacji , którą podpisał mł. specjalista? gdyż suma jest śmieszna. Drugie pytanie. W PZU zlożyłam papiery o odszkodowanie z tytułu nieszczęśliwego wypadku (mam grupowe ubez.łącznie z nieszczęśliwym wypadkiem). Czy wypłacą mi za wszystkie urazy także psychiczny? Mocno proszę o odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...