Jump to content
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za kolizję drogową


kamis
 Share

Recommended Posts

Witam

Moja żona miała kolizje drogą w drodze do pracy(uderzyła autem w drzewo od którego się odbiła i wjechał w nią 2i samochód). Odniosła obrażenia(złamanie kręgosłupa lędźwiowego, wstrząśnienie mózgu, potłuczenia). Hospitalizowana 7dni. Przebywa na zwolnieniu lekarskim w domu. Przechodzi rehabilitację. Czy należy jej się odszkodowanie. Jeżeli tak to jakiej wysokości. Trudno mi o tym pisać, ale zupełnie nie mam rozeznania. Żona jest ubezpieczona w PZU. Dziekuję za podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Jeśli żona była sprawcą wypadku to może dochodzić odszkodowania wyłącznie ze swojego dobrowolnego ubezpieczenia i/lub ubezpieczenia NNW kierowcy pojazdu, jeśli takie było wykupione. Wysokość odszkodowań z ubezpieczeń dobrowolnych wynika z warunków ogólnych tych ubezpieczeń i zwykle się różnią w zależności od wariantu ubezpieczenia i ubezpieczyciela. W związku z tym proszę zbadać OWU, gdzie powinna znaleźć się odpowiedź na Pana pytanie.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

 

buba965 wrote:

Miałam wypadek nie z mojej winy w którym doznałam skręcenia kręgosłupa szyjnego , urazu głowy z utratą przytomności , straciłam zęba oraz leczę się u psychiatry z powodu stanu dopresyjno-lękowego pourazowego. Z mojego ubezp. NNW w firmie MTU Typ Mój Samochód kwota świadczenia wyliczona jako 2 % sumy ubezp. 5000 zł. Uzasadnienie zgodnie z paragr. 34 ust. 1 pkt. 3 oraz paragr. 33 ust. 6 Nadmieniono również iż cyt. obrażenia w postaci skręcenia kręgosłupa szyjnego oraz uraz głowy nie są ujęte we wskazanej wyżej tabeli. Czy powinnam się odwołać od tej informacji , którą podpisał mł. specjalista? gdyż suma jest śmieszna. Drugie pytanie. W PZU zlożyłam papiery o odszkodowanie z tytułu nieszczęśliwego wypadku (mam grupowe ubez.łącznie z nieszczęśliwym wypadkiem). Czy wypłacą mi za wszystkie urazy także psychiczny? Mocno proszę o odpowiedź.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...