Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zanizanie odszkodowania po włamaniu do auta


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni

Zwracam się o porade ponienieważ mam problem z uzyskaniem odszkodowania od AXA Polska.

Dwa tygodnie temu włamano się do auta mojej zony poprzez wybicie szyby od strony kierowcy- skradziono radio i....poduszki powietrzne kierowcy oraz pasażera.

Oczywiście zgłosiłem fakt na policji oraz do AxA. Wszystko przebiegało ok do puki do puty nie doszło do wyceny szkody już przez centarale w Warszawie.

Rzeczoznawca stwierdzil, że:

- nie moge dostać przelewu pieniędzy i wykonać naprawy na własna ręke,

- mam dokonac naprawy w autoryzowanym serwise Opla (dla własnego bezpieczeństwa)-koszt naprawy z częściami w Oplu to ok 10-11tys zł (na co ja się nie zgadzam ponieważ mam 15% wkład własny, a więc zapłace z własnej kieszeni ponad 1500zł)

 

-nie chcą przesłać mi kosztorysu ich wyceny,

-koszt części dla AxA wyliczany jest na podstawie Monexu- Eurotaxu (zawarte w OWu)

-kosztorys na tej podstawie został wyliczony na 1500zł (informacja telefoniczna po 50 juz mojej interwencji)

 

Gdzie tu logika!!!!! Jak mam dokonać naprawy auta jeśli nie mam na piśmie za jakie naprawy AXA zapłaci. Jak mam kupić poduszki powietrzne X2 z montazem za 1500zł!!!!!!!

Koszt jednej to ok. 3000zl w ASO.

Mam pełne prawo do wglądu w ich wycene ponieważ musze mieć pewność że wszystkie szkody zostały przez nich ujęte!!!!

 

Serdecznie prosze o porade w/w sprawie co dalej mam z tym począć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

najlepiej byłoby wystosować do AXA Polska pismo w którym podniesie Pan wyżej wymienione zarzuty odnośnie likwidacji szkody. Warto pochwalić się przepisami prawa.

Ponieważ jest to umowa dobrowolna, warunki AC są często narzucone przez ubezpieczyciela. Proszę jeszcze raz zwrócić uwagę, czy aby nie ma tam zapisu mówiącego o obowiązku wykonania naprawy w autoryzowanym serwisie Opla.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...