Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

od 5 miesiecy Generali nie wypłaciło odszkodowania


Rekomendowane odpowiedzi

W sierpniu miałem wypadek samochodowy z pijanym kierowcą który został uznany winnym miał OC w Generali, firma przysłała rzeczoznawcę który po oględzinach i spisaniu protokołu stwierdził szkodę całkowitą nie zgadzam się z oględzinami samochodu (nie byłem przy oględzinach leżałem w szpitalu) nie uwzględnił wielu rzeczy min. instalacji LPG prawie nowa nie zdążyłem wbić jej w dowód i całego dodatkowego sprzętu, nawet za elementy które wpisał jako zniszczone typu radio CD, CB Generali nie naliczyło do kwoty wypłaty sama cena auta jest zaniżona, do dziś nie otrzymałem żadnych pieniędzy pisałem odwołanie. Czy mam wziąć rzeczoznawcę na własny koszt i przedstawić im wycenę auta i wszystkich elementów? Proszę o jakąś rade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto przedstawić Generali własną wycenę przez niezależnego rzeczoznawcę, a później starać sie o zwrot tego kosztu. Radio oraz inne zniszczone przedmioty również powinny zostać naliczone do sumy odszkodowania. Niezbędne jest tutaj skierowanie do Generali odpowiedniej dokumentacji, dlatego warto wesprzeć się pomocą prawną firm, które takie sprawy prowadzą i pomogą dochodzić Twoich praw. Oprócz odszkodowania za szkodę samochodową także przysługuje Ci też zadośćuczynienie. Ponosisz jakieś zdrowotne konsekwencje tego wypadku?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz mi polecić jakąś firmę która by się tym odpowiednio zajęła? Co z instalacją LPG mam wszystkie faktury homologacje ale nie zdążyłem wbić jej w dowód . Po wypadku mam dosyć poważne problemy ze zdrowiem i nie pracuje ponoszę koszty związane z leczeniem, zbieram wszystkie faktury za leki itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej skorzystac z pomocy prawnika specjalizującego się w sprawach ubezpieczeniowych, który przygotuje stosowne pismo do ubezpieczyciela z żądaniem odsetek za zwłokę, krytyczną oceną procedur stosowanych przez likwidatorów, a na koniec wystąpi o odszkodowanie adekwatne do zaistniałej szkody, wykorzystując bieżące orzecznictwo sądowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Napisałem odwołanie do Generali i poskutkowało wypłacili mi pieniądze, ale żeby nie było tak słodko to oczywiście za mało. Jak mi napisali w odpowiedzi, po wnikliwej analizie i wyliczeniu wartości pojazdu i uwzględnieniu instalacji LPG, podnieśli kwotę o 3.5tyś. jednak nie doliczyli dodatkowych elementów które w oględzinach uwzględnił rzeczoznawca którego sami przysłali napisali cytuje,

 

-Wyjaśniamy iż brak dokumentów pochodzenia pojazdu oraz dokumentacji techniczno kosztorysowej wyposażenia dodatkowego uniemożliwia ustalenie wartości wyposażenia wg przedstawionej specyfikacji . Wartość wyposażenia dodatkowego przyjęto jako pozycję ogólną „tuningowanie”

 

Ich rzeczoznawca uwzględnił ale tylko niektóre elementy niestety nawet tych nie wzięli pod uwagę, co mam teraz zrobić wziąć rzeczoznawcę na własny koszt żeby opisał to po ludzku i przedstawić im to wraz z odwołaniem czy powinien zrobić to ktoś od nich. W poprzednim odwołaniu napisałem że się nie zgadzam z oględzinami i proszę o ponowne ale nikogo nie przysłali. Czy mam jakiś określony czas na odwołanie . Proszę o porady, będę informował co wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...