Jump to content
Forum Odszkodowania

Szoda całkowita - rozwiązanie AC ale co z OC?


Recommended Posts

Witam,

 

Szkoda calkowita z AC. Otrzymałem pismo, że z dniem wyplaty odszkodowania polisa ulega rozwiązaniu. Nie należy mi się zwrot z AC zgodnie z OWU, należy mi się za to zwrot niewykorzystanej skladki OC. Aby otrzymać zwrot mam przedłożyc dokument wyrejestrowania pojazdu. Pismo tak jest skonstruowane, że można wywnioskować, że OC od momentu wypłaty odszkodowania także jest nie ważne.

 

Jak to jest, polisa OC, także ulega rozwiązaniu? Przecież mogę sprzedać auto lub je naprawić i jeździć dalej. Nie będę wyrejestrowywał auta.

 

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Polisa OC nie ulega rozwiązaniu, ale gdybyś chciał uzyskać zwrot składki z OC to musisz pojazd zezłomować, następnie wyrejestrować i z tym dokumentem możesz iść po zwrot części składki z OC. Oczywiście pod warunkiem, że z tej polisy OC nie była wyrządzona szkoda.
Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie

 

Jeśli naprwię auto to będę musiał dokupić AC. Nie jestem zadowolony z ubezpieczalni i wolałbym wykupić cały pakiet gdzie indziej. Czy moge rozwiązać także polisę OC? Podejżewam, że nie dostanę wtedy zwrotu?

Link to comment
Share on other sites

OC nie możesz rozwiązywać w czasie trwania umowy. Możesz ją wypowiedzieć najpóźniej na dzień przed końcem okresu, na jaki była zawarta, tak aby nie wznawiać ubezpieczenia w tej firmie.
Link to comment
Share on other sites

Polisę możesz wypowiedzieć ale umowa i tak będzie trwala do końca okresu, na który była zawarta i za cały okres składka musi być zapłacaona. Oczywiście możesz zawrzeć nową umowę OC, tylko że wtedy będziesz miał dwie umowy, a po co?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...