Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

jestem sprawcą kolizji prowadząc nieswój pojazd


Rekomendowane odpowiedzi

w dniu 17 grudnia 08 miałam poważną kolizję której jestem sprawcą. W kolizji zosały uszkodzone 3 pojazdy. Mojego chłopaka który ja prowadziłam (ubezpieczenie compensa OC) oraz 2 nieznane. Jak wygląda cały proces odszkodowań. Jakie ja mam konsekwencje. Czy to oc chłopaka pokryje naprawe wszystkich 3 aut:( plis wyjaśnijcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:)

 

No nie powiem, zaszalalas:)

Wiec tak. Jesli nie bylas pod wplywem alkoholu, nie ucieklas z miejsca zdarzenia, i posiadasz prawo jazdy, to osobiscie konsekwencji nie poniesiesz. No chyba, ze ktos zostal powaznie ranny, ale to juz inna historia. Jesli byly tylko uszkodzenia aut, to nic Ci nie grozi:) No oprocz ewentualnego zrzedzenia chlopaka:)

OC pojazdu twojego chlopaka pokryje naprawe tych 2 uszkodzonych "nieznanych" aut. Tamci posiadacze samochodow dostana od ubezpieczyciela pojazdu twojego chlopaka odszkodowanie. Automatycznie chlopak straci troche znizek na OC, to drugi minus:)

No i kolejnym minusem, ze ubezpieczenie OC nie pokryje naprawy pojazdu twojego chlopaka.

Jesli nie posiada on ubezpieczenia AC, to musi sam zaplacic za naprawe.

 

A dalszy etap dla was zamknie sie tym, ze ubepieczalnia przysle pismo, tak zwane "oswiadczenie sprawcy" na swoich drukach, ktore nalezy wypelnic i odeslac. Potem zostaniecie poinformowani, ze wyplacono odszkodowanie w ciezar ubezpieczenia OC twojego chlopaka.

 

Wiec jesli nie bylo okolicznosci o ktorych pisalem na poczatku, to zadnych konsekwencji oprocz utraty znizek was nie czekaja w zasadzie:)

 

to tak w skrocie duzym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...