Jump to content
Forum Odszkodowania

Kolizja sprawca uciekł z miejsca kolizji


Recommended Posts

Witam!

Mam pytanie. 14 grudnia miałem kolizję, auto jadące z przeciwka wjechało na mój pas i doszło do bocznego zderzenia. Sprawca uciekł z miejsca kolizji nie udało mi się go dogonić.

Policka przyjechała po 20 minutach zaznaczam że droga lokalna i policja też. Spisali protokół i po sprawie. Sam dokonałem gruntownego przeszukania rowów i szosy, wcześniej pobieżnie zrobiła to policja i znalazłem kawałem lusterka, po niom ustaliłem jaki to pojazd i kolor. Rano po 15 minutowym wywiadzie ustaliłem kto jeździł autem, ustaliłem że był pijany itd. Po interwencji auto odnaleziono z uszkodzeniami. Niestety sprawcy upiekło się winę przyjęła matka która rzekomo prowadziła pojazd. Od zdrzenia minął tydzień, dopiero wtedy dostałem notatkę od policji z danymi ubezpieczyciela i wałściciela. Czy ten czas nie jest zbyt długi tzn czy ubezpieczyciel może coś zakwestionować że np. zbyt późno zgłoszona szkoda?

Link to comment
Share on other sites

Przez notatkę poznałeś nazwę ubezpieczyciela sprawcy więc dopiero teraz możesz wystąpić o odszkodowanie z OC. ubezpieczyciel nie może niczego zakwestionować ponieważ przysługuje Ci okres 3 lat żeby ubiegać się o to odszkodowanie.
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję już zgłosiłem ale ubezpieczyciel w tym przypdaku TUW mało przyjazny i trudno się rozmawia, szczerze to chyba wszyscy są tacy sami jak kasa to mile widzimy jak odszkodowanie to już intruz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...