Jump to content
Forum Odszkodowania

Auto VW Passat brak kompletu dokumentów odmowa wypłaty odszkodowania


Recommended Posts

Witam,

Mam bardzo nietypowy problem.

Otóż w mojej koleżanki brata VW Passata stojącego na chodniku wjechał koleś starym Peugeotem 106.

Jego VW Passat to tzw. "anglik" czyli ma kierownicę po prawej stronie.

Kupił go od znajomego który przywiózł go z Anglii i chciał go przekładać, kupił już prawie wszystkie potrzebne części, był już nawet umówiony na termin w profesjonalnym zakładzie przerabiającym "angliki".

Auto stało przed domem, facet wpadł w poślizg i "przejechał się" po całym boku paska.

 

Znajomy ma od tego samochodu na razie tylko dokument V5 i nie wie co robić, bo jego ubezpieczalnia pewnie będzie chciała dowód rejestracyjny, ubezpieczenie itd. a tego auto nie ma.

 

Facet który wjechał w tego Passata zostawił sąsiadowi swój nr telefonu bo nikogo u nich nie było w domu, to może lepiej szybko wykupić jakieś OC (w HDI chyba można na anlika wykupić jeżeli ma MOT) i wtedy się odezwać do sprawcy?

 

Szacowany koszt naprawy tego Passata to jakieś 8.000zł, i mimo wszystko on chce go naprawiać tylko jak do tego podejdzie ubezpieczalnia? Ma prawo powiedzieć że szkoda całkowita, bo takie "angliki" są po 7000zł czy muszą policzyć tak jak za normalne auto i tyle wyliczyć na naprawę?

 

Czy ubezpieczalnia ma prawo odmówić wypłaty odszkodowania ze względu na to że auto nie ma kompletu dokumentów? Czy może lepiej uznać, że auto stało na terenie prywatnym, nie poruszało się w ruchu miejskim i nie musi mieć polskich przeglądów (MOT ma), ubezpieczeń itd.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

 

EDIT: Nie wiem kto zmienił temat, gdyż w temacie wyraźnie było napisane iż auto jest tzw. anglikiem, co jest w tym temacie dość kluczową sprawą, jak i również nikt tu na razie nie mówi o odmowie wypłaty.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

kupno OC po fakcie nic nie zmieni kolego:) prawo nie działa wstecz, nie możesz się ochronić przed czymś wstecz. Samochód powinien zostać ubezpieczony. Jeżeli UFG się o tym dowie, będzie kara.

Szkodę tak czy siak bez problemu powinna wypłacić ubezpieczalnia sprawcy wypadku - o ile ten przyznał się do wypadku? Była policja spisano protokół? Czy macie oświadczenie sprawcy?

Link to comment
Share on other sites

dla samej wypłaty odszkodowania nie ma znaczenia brak polisy OC, musi być jednak jakiś dokument potwierdzający włsność auta. Szkoda całkowita może być rozliczona, jeśli koszt naprawy przekracz wartość pojazdu, sam sobie odpowiedziałeś ile to auto było warte. Pytanie, czy tak samo wyliczy ubezpieczyciel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...