Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Jaki jest termin na wniesienie odwołania od decyzji ubezpieczyciela?


czester
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wystąpiłem o odszkodowanie osobowe do Warty,która przyznała mi je w kwocie nieadekwatnej do rozmiaru krzywd jakich doznałem w wyniku wypadku drogowego.W piśmie ubezpieczyciel poucza mnie,iż mam 30 dni na wniesienie odwołania,a termin ten liczy się od dnia otrzymania zawiadomienia o przyznaniu odszkodowania.Czy w związku z powyższym Warta nie powinna wysłać tego powiadomienia listem poleconym za potwierdzeniem odbioru?(decyzję otrzymałem listem zwykłym,a będąc przekonany o tym,że będzie to list polecony oczekiwałem na listonosza w domu nie będąc jednocześnie świadomy tego,że od kilku dni list leży w skrzynce pocztowej).Czy w sytuacji kiedy ubezpieczyciel nie może udowodnić w jakim dniu dostarczył zawiadomienie (nie przypuszczam,aby w takich wypadkach obowiązywał termin wrzucenia listu do skrzynki)będzie mnie obowiązywał termin 30 dniowy i czy w ogóle pouczenie o terminie odwołania jest właściwe?Z góry dziekuje za odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takich terminów na wniesienie odwołania, nie przejmuj się. Sama ubezpieczalnia sobie zaprzecza, nie przesyłając decyzji poleconym:) Widzisz jakie to idiotycznie głupie i nie tylko warta tak postępuje:)

oczywiście lepiej odwołanie przygotować wcześniej, niż za późno, aby argumenty miały jakikolwiek sens. Jeżeli to nie przyniesie rezultatów, zastanów się nad skierowaniem pozwu do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...