Jump to content
Forum Odszkodowania

Potrącony na chodniku


Kondzio23
 Share

Recommended Posts

Witam. Kilka dni przed świętami zostałem potrącony na chodniku przez kobietę wyjeżdżającą samochodem z posesji. Poprosiłem ją aby zawiozła mnie do szpitala, doznałem zwichnięcia barku, 4 tygodnie w gipsie. Na miejscu lekarz musiał powiadomić policję, z kolei ona uznała to za kolizję, kierowca został ukarany mandatem i punktami. Uczę się i prowadzę małą firmę, wracałem wtedy z uczelni. Moje pytanie, od czego mam zacząć aby ubiegać się o odszkodowanie? Pozdrawiam
Link to comment
Share on other sites

Najprosciej i najszybciej bedzie jak sobie pojdziesz na ta jednostke policji, ktora rozliczala dane zdarzenie i poprosisz o ksero notatki urzedowej. Nie daj sie zbyc, ze cos tam, cos tam. Zgodnie z kodeksem musza Ci udostepnic materialy sprawy, w ktorej jestes stroną.

Mając notatkę policji, masz od razu ubezpieczalnie i numer polisy sprawcy.

Grzecznie dzwonisz do ubezpieczalni i opisujesz zdarzenie.

Potem dzielnie zbierasz wszelka dokumentacjamedyczna, rachunki i paragony i co tam jeszcze zaplaciles. Jesli prowadzisz dzialalnosc, to mozesz tez sie pokusic o utracone dochody:)

 

Tak wiec przede wszystkim idz na policje i skseruj notatke. tak bedzie szybciej, bo czsami mozesz czekac z miesiac na przyslanie notatki policyjnej:)

Link to comment
Share on other sites

Możesz starać się o odszkodowanie z OC pojazdu sprawcy wypadku. Przede wszystkim to zadośćuczynienie, ale również zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji, oraz utraconych dochodów jeżeli utraciłeś na skutek zwolnienia lekarskiego
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...