Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Rozcięta ręka


kitka1412
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W sierpniu rozciełam ręke na obrazie, który wykładałam w markecie. Założono mi 3 szwy w szpitalu. Po upływie 2tygodni bhpowiec wezwał mnie do zakładu pracy by podpisać protokół

 

 

w punkcie 7. pisze STWIERDZA SIE ZE WYPADEK : JEST WYPADKIEM PRZY PRACY. RODZAJ WYPADKU INDYWIDUALNY

 

moje pytanie czy pracodawca uznał wypadek jako wypadek w pracy?

po wypadku dostałam 80% wynagrodzenia dlaczego???

 

byłam u lekarza wypisał mi druk N-9 i bhp wysłał akta do zusu.

Dziś jest 29 grudzień a ja dalej nie mam odpowiedzi. W listopadzie pytałm BHP owca czy Zus mi da jakąs odpowiedź czy dostane skierwoanie na komisje czy nie on mi powiedzial ze zus nie musi mi nic wysylac.

 

Wybrałąm sie dzisiaj do zusu zapytałam jedną panią i mi powiedziała ze bhpowiec wyslal tylko akta ale nie zglosil mnie do wypadku , a w aktach był dołączony druk N-9. poczym pani dała mi zaś druk n-9 kazała isc do lekarza i do zakładu pracy po jakiś wniosek.

 

moja proxba coja mam dalej robic , czy jest szansa ze dostane odszkodowanie , czy uznany mam wypadek w pracy , i czemu dostałam tylko 80% wynagrodzenia czy mi to wyrónają,czy dokumenty już się przedawniły???

 

proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kitka1412 wrote:
w punkcie 7. pisze STWIERDZA SIE ZE WYPADEK : JEST WYPADKIEM PRZY PRACY. RODZAJ WYPADKU INDYWIDUALNY
Wypadek jest wypadiem przy pracy i jesli w pkt. 5 - przyczyny wypadku , nie przypisano Ci wyłacznej winy za spowodowanie wypadku, to świadczenie chorobowe powinnas otrzymać 100% podstawy wymiaru.
Myśle, że powinnaś zapytać kogoś, kto u was nalicza płace, dlaczego masz płacone 80%.
i poproś o wyrównanie.

Kiedy zakład wysłał dokumenty do ZUS?

Z zaświadczeniem o stanie zdrowia pojdź do lekarza. Nastepnie napisz pismo do pracodawcy i poproś o skierowanie do lekarza orzecznika ZUS w celu określenia % uszczerbku na zdrowiu w związku z wypadkiem jakiemu uległaś w dniu....
Do pisma dołącz Zaświadczenie N9. Pismo złóż w zakładzie pracy najlepiej za potwierdzeniem odbioru.
Po otrtzymaniu Twojego pisma zakład wysle Twoją dokumentację powypadkową do ZUS.
Z ZUS otrzymasz zawiadomienie na adres domowy, w jakim terminie masz się zgłosić do lekarza orzecznika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustalono nastepujące przyczyny wypadku:

ZASKOCZENIE NIESPODZIEWANYM ZDARZENIEM

 

A pozostałe 3 punkty : NIE STWIERDZONO.

 

 

ZAKŁAD WYSŁAŁ NAPOCZĄTKU WEWRZEŚNIA PAPIERY.

 

 

A I CZY MOGĘ OSOBIŚCIE ZŁOŻYĆ DOKUMENTY W ZUSIE ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli powinnaś otrzyumać 100% podstawy wymiaru świadczenia chorobowego.

 

Możesz sama ptrzekazać dokumentacje do ZUS, ale po co. skoro jestes pracownikiem powinien to zrobić pracodawca.

O zasadach orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowaniu o wypłatę jednorazowego odszkodowania mówi rozporządzenie D.U.02.234.1974

 

http://www.odzyskaj.info/post.php?tid=2633

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...