Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Szkoda powstała od kamienia spod kosiarki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taka sytuację i już nie wiem co z tym zrobić:

likwidator mi cofnął wypłątę odszkodowania:

Miałem następującą sytuacje która nie powiem z pozoru wydawałaby się prosta: jechałem drogą natomiast rolnik wykaszał trawę w rowie i z podkaszarki dał kamień w szybę, napisaliśmy oświadczenie, no i padło tam dość niefortunne stwierdzenie ,,Faktu tego bezpośrednio nie widziałem ale nie mogę zaprzeczyć"-rolnik , dodałem ze miałem już wcześniej odprysk na szybie. Oczywiśce PZU odmowiło wypłaty stwierdzajac ze nie można ustalic winnego. No i tak z art 415 k.c. i dalej zgodnie z postanowieniem art 6 k.c. CIężar udowodnienia faktu spoczywa na osobie która z faktu tego wywodzi skutki prawne. Heh no i teraz mam problem bo nie podałem świadka z którym, jechałem bo bylem zaaferowanym tym zdarzeniem, policja się ,,wypięła" bo nie chcieli przyjąć zdarzenia, a szyba ma odprysk i on sie powiększa koszt wymiany jest dość duży. Czy jeśli był wcześniej odprysk to po tym któy powstał w wyniku kamienia, szyba jest do wymiany a Pzu nie wypłaci pełnej kwoty bo tam juz był odprysk. Jak to z tym jest

Może ktoś pomóc z tym fantem?Z góry dziekuje i prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skontaktuj się z rolnikiem, niech poświadczy, że jechałeś ze świadkiem i przedstaw oświadczenie świadka do PZU wraz z wyjaśnieniem, że wcześniej nie sądziłeś, że świadek ma znaczenie dla sprawy. Może uda się uzyskać zwrot kosztów wymiany szyby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...