Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie z pzu i odwołanie do sądu


feeme
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w czerwcu 2 lata temu mialam wypadek drogowy .w tyl mojego samochodu w środku miasta uderzył nie hamując inny samochod,sprawca-młody chłopak podpisał wszystkie stosowne oświadczenia. w wyniku tego wypadku doznałam skręcenia kręgosłupa szyjnego ,tydzien przebywałam w szpitalu. po leczeniu moj prywatny ubezpieczyciel comercion union przyznał mi 10 procent uszczerbku na zdrowiu a pzu w którym ubezpieczony był mó samochóa (ac i oc ) oraz samochód sprawcy tylko 1 procent.stawałam na trzech komisjach z pzu i wykorzystałam wszystkie formy odwoławcze.pzu twierdzi ze nie interesuje ich opinia innego towarzystwa .czy jest możliwa tak duża rozbierzność pomiedzy ustaleniem uszczerbku na zdrowiu 10% i 1 % ? czy powinnam iść do sądu? ach i jeszcze jeden mój błąd -nie byłam na zwolnieniu lekarskim-jestem nauczycielem i w tym czasie miałam wakacje. pozdrawiam .i proszę o odpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

tak duża rozbieżność w ocenie uszczerbku to nie przypadek. Czy uzyskałaś orzeczenie lekarskie z PZU? Masz na piśmie uszczerbek jaki przyznano Ci po wypadku?

Masz niewiele czasu na odwołanie, jeżeli sprawcy nie skazano - w czerwcu 2009 r. sprawa się przedawni.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za zainteresowanie moją sprawą .byłam trzy razy badana przez orzecznika pzu po moich kolejnych odwołaniach.mam na piśmie jaki przyznano mi uszczerbek na zdrowiu zarówno z comercial union jak i pzu. i mam odpowiedzi na moje kolejne odwołania w których pzu pisze ze nie obchodzi ich inne orzrcznictwo. mam dokumentacje medyczna ze chodzilam w gorsecie ,ze lezalam w szpitalu.... badania specjalistyczne np tk. nie chce sądzic sprawcy wypadku ale ogromna firme ubezpieczeniowa ktora mnie tak potraktowała. pozdrawiam i proszę o odpowiedż.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mam podobny przypadek, dostałam zbyt niski procent, odwołałm się. W odpowiedzi napisali tak jak u Ciebie- nie powołują się na inne komisje. Miałam jedną komisję w pzu, 4 miesiące na L4, wiele cierpienia. Piszesz, że wykorzystałaś wszystkoe formy odwoławcze. Czy możesz napisać co mogę jeszcze zrobić, jak ponownie spróbować odwołania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...