Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zalane mieszkanie SM


marek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszkam na osiedlu Grunwald w Poznaniu. Sąsiadka zalała mi całą łazienkę. Na pomoc przyszły służby techniczne ze spółdzielni. Praktycznie nic nie naprawlili a jeszcze uszkodzili jedną z rur.

Mam pytanie: kto odpowiada za usunięcie szkód? Czy jest to spółdzielnia? Czy Kobieta, z której mieszkania ciekła woda? Od kogo mogę żądać usunięcia problemu? Kto zapłaci za zniszczenia? Sąsiadka jest starsza Pani ok 80 lat i ciężko jest się z nią dogadać:( Nie chcę jej wpędzić do grobu...Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli zalanie spowodowane zostało rzeczywiście przez sąsiadkę z góry, powinien Pan rościć odszkodowanie właśnie od niej. Sądzę jednak, że będzie to osoba mało lub wcale niewypłacalna, a więc skierowanie sprawy do sądu nie przyniesie żadnych skutków. Może warto spróbować się dogadać z nią poza sądem. Druga możliwość uzyskania odszkodowania to ubezpieczyciel szanownej sąsiadki - proszę się spytać czy ma dodatkowe ubezpieczenie, jeżeli ma to jakie. Trzecia możliwość - czy Pan ma ubezpieczenie mieszkania od tego typu zdarzeń?

Druga sprawa: czy mieszkanie jest Pana własnością, czy też kto inny jest właścicielem. DO właściciela należy utrzymanie budynku (w tym i rur) w należytym stanie - bezawaryjnym.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...