Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Amplico odwołanie się do decyzji


AnPa1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Złamałam piątą kość śródstopia prawego stanęłam na komisję lekarską do dwóch firm pierwsza (Gerling)przyznała mi 5% a druga (Amplico)1% czy powinnam odwołać się do tej drugiej firmy i w odwołaniu powołać się na pierwszą firmę, która przyznała większy % odszkodowania?

Jak to powinnam napisać ?

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrożnie oceniam szanse skutecznego odwołania przy powoływaniu się na ustalenia innej firmy. Warto jednak spróbowac. Oprócz różnicy w stawce procentowej (5% i 1%!) w piśmie należy przywołac orzecznictwo SN odnoszące się do szacowania uszczerbku na zdrowiu. Tezy z orzecznictwa są dobrym argumentem i na pewno zmuszą Amplico do zastanowienia, a może nawet do podjęcia nowej, korzystniejszej decyzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
AnPa1 wrote:
Witam,

Złamałam piątą kość śródstopia prawego stanęłam na komisję lekarską do dwóch firm pierwsza (Gerling)przyznała mi 5% a druga (Amplico)1% czy powinnam odwołać się do tej drugiej firmy i w odwołaniu powołać się na pierwszą firmę, która przyznała większy % odszkodowania?
Jak to powinnam napisać ?

Dziękuję za pomoc.
Zawsze warto wpierw wystąpić o doręczenie decyzji na piśmie oraz tabeli oceny trwałego uszczerbku na zdrowiu tak aby wiedzieć na podstawie jakich tabel ową wysokość procentową trwałego uszczerbku na zdrowiu oszacowano. Wówczas można ewentualnie zadecydować czy podeprzeć się również decyzją innej komisji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...