Jump to content
Forum Odszkodowania

Amplico odwołanie się do decyzji


AnPa1
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Złamałam piątą kość śródstopia prawego stanęłam na komisję lekarską do dwóch firm pierwsza (Gerling)przyznała mi 5% a druga (Amplico)1% czy powinnam odwołać się do tej drugiej firmy i w odwołaniu powołać się na pierwszą firmę, która przyznała większy % odszkodowania?

Jak to powinnam napisać ?

 

Dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Ostrożnie oceniam szanse skutecznego odwołania przy powoływaniu się na ustalenia innej firmy. Warto jednak spróbowac. Oprócz różnicy w stawce procentowej (5% i 1%!) w piśmie należy przywołac orzecznictwo SN odnoszące się do szacowania uszczerbku na zdrowiu. Tezy z orzecznictwa są dobrym argumentem i na pewno zmuszą Amplico do zastanowienia, a może nawet do podjęcia nowej, korzystniejszej decyzji.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
AnPa1 wrote:
Witam,

Złamałam piątą kość śródstopia prawego stanęłam na komisję lekarską do dwóch firm pierwsza (Gerling)przyznała mi 5% a druga (Amplico)1% czy powinnam odwołać się do tej drugiej firmy i w odwołaniu powołać się na pierwszą firmę, która przyznała większy % odszkodowania?
Jak to powinnam napisać ?

Dziękuję za pomoc.
Zawsze warto wpierw wystąpić o doręczenie decyzji na piśmie oraz tabeli oceny trwałego uszczerbku na zdrowiu tak aby wiedzieć na podstawie jakich tabel ową wysokość procentową trwałego uszczerbku na zdrowiu oszacowano. Wówczas można ewentualnie zadecydować czy podeprzeć się również decyzją innej komisji.
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...