Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek potrącenie przez samochód na przejściu dla pieszych


katarzyna_h
 Share

Recommended Posts

piątego grudnia zostałam potrącona przez samochód na przejściu dla pieszych. sprawa jest prowadzona przez prokuraturę, zeznawałam na policji. mam złamane dwie kości nogi.

chciałabym spytać jak i kiedy powinnam ubiegać się o wypłatę odszkodowania z oc sprawcy. będę wdzieczna za każde słowo porady.

Link to comment
Share on other sites

dlaczego do tego wypadku doszło? kto zawinił?kierowca najechał na Ciebie jak już byłaś na pasach, czy dopiero wchodziłaś? jeśli orzekną winę po stronie kierowcy to oczywiście możesz ubiegać się o odszkodowanie z oc sprawcy z tytułu kosztów leczenia, utraconych dochodów jeśli nie mogłaś pracować i zadośćuczynienia za straty moralne i ból. Jeśli nie będzie można udowodnić winy kierowcy, możesz wówczas starać się o odszkodowanie z NW. na ta chwilę kompletuj dokumentację medyczną:zaświadczenia od lekarzy, oświadczenia o stanie zdrowia, skierowania na badania potwierdzające doznane obrażenia. Będą niezbędne do wysunięcia roszczeń.
Link to comment
Share on other sites

wina kierowcy jest ewidentna wjechał na mnie i koleżankę na pasach przy dobrej widoczności przy przekroczonej prędkości o 30km/h, nie wbiegałyśmy na przejście, po prostu nie zwolnił.

Mam zaświadczenia od lekarzy, chodzi mi o to kiedy i w jaki sposób mam zacząć

Link to comment
Share on other sites

Aby sprawa się nie przedawniła masz na zgłoszenie wniosku okres 3 lat. Musisz zgłosić szkodę w ubezpieczalni sprawcy (wszelkie dane znajdują się w notatce policyjnej) składając niezbędną dokumentację (notatkę policyjną i dokumentację medyczną). Być może zostanie wyznaczona Ci komisja lekarska (ale nie jest to obligatoryjne). Następnie na podstawie całej dokumentacji ubezpieczyciel określi wysokość odszkodowania- sumę bezsporną.
Link to comment
Share on other sites

Jeśli wystąpiły złamania to zajście jest traktowane jako wypadek i sprawa trafia do sądu, jeśli zapadnie wyrok skazujący sprawcę to okres przedawnienia obecnie wynosi 20 lat od października 2007 nowelizacja ustawy
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...