Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

ZŁOMOWANIE / SKUP auta - co z OC i odszkodowaniem dla poszkodowanego?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

piszę do Państwa z pewnym problemem.

 

Byłam sprawcą kolizji (wpadłam w poślizg), przyjęłam mandat, zapłaciłam.

Oddałam samochód do warsztatu i czekałam na wstępną wycenę kosztów naprawy --- niestety, okazało się, iż na chwilę obecną jest to około 4000 zł (nie wliczając możliwych do wystąpienia szkód ukrytych), co być może przewyższa wartość samochodu (rocznik 1996).

Zastanawiałam się więc nad sprzedażą samochodu do demontażu (ew. złomowaniem), lecz w tym miejscu pojawia się problem


jak ma się złomowanie czy sprzedanie auta do komisu/skupu aut powypadkowych do sprawy odszkodowania wypłacanego z mojego polisy OC? Nie wiem, jak to działa, ale jeśli samochód zostaje wyrejestrowany, to polisa dalej chyba nie obowiązuje, bo "nie ma na co"? I gdy dojdzie do wypłacenia odszkodowania poszkodowanemu, TU może stwierdzić, że nie wypłaci, ponieważ samochód został zezłomowany/sprzedany na części/cokolwiek i założona może być sprawa cywilna o wypłacenie odszkodowania bezpośrednio przeze mnie?

 

Nie wiem, czy dobrze ujęłam problem.

 

Z poważaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego też już doszłam. inna sprawa --- jeśli mężczyzna wytoczy sprawę cywilną o większe odszkodowanie w momencie, gdy moje OC przestanie już obowiązywać (zakładając, że miałoby to miejsce po grudniu 2009), to mam prawo przyzywać moje "byłe" TU, w którym miałam OC na mój "były" samochód?

Jak to wygląda w takim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...