Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odmowa pracodawcy uznania wypadku-czy słusznie?


strazak90
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W lipcu 2008 roku doznałem urazu kolana w pracy podczes akcji ratowniczo-gaśniczej, o wypadku nie powiadomiłem natychmiast przełożonych, nie mówiłem też świadkom zdarzenia że kolano mnie boli, gdyż jak póżniej napisałem w oświadczeniu dla pracodawcy ból w kolanie był mało odczuwalny i nikogo otym nie informowałem gdyż sądziłem, że normalnie ból minie i będę mógł chodzić do pracy. Niestety staw kolanowy był rozgrzany i ból był mało odczuwalny (zdarzenie miało miejsce w sobotę w godzinach popołudniowych-akcja trwała do północy, służbę skończyłem w niedzielę rano o 8:00 i pojechałem do domu, w domu również ból był mało odczuwalny, dopiero po przespanej nocy z niedzieli na poniedziałek gdy staw był unieruchomiony przez dłuższy okres, ból się nasilił, po przebudzeniu w poniedziałek rano zadzwoniłem do pracodawcy i powiadomiłem że idę do lekarza itd. Po sporządzeniu protokołu przez zespół pracodawcy stwierdzono że wypadek przy pracy nie może być uznany bo nie był natychmiast zgłoszony i brak jest świadków zdarzenia. Dokumentację dostałem tylko do zapoznania się i do podpisu nie otrzymałem żadnej kopii dla siebie. Czy w tej sprawie są jakieś uchybienia ze strony pracodawcy? i czy coś dalej mogę z tym zrobić.

(Lekarz orzecznik PZU przyznał 12% odszkodowania na ten uraz kolana).

Niestety nie skierowano sprawy do ZUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...