Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wkręcenie stawu skokowego podczas akcji ratowniczo-gaśniczej


Olekkk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam 2 zasadnicze pytania. Przynależę do OSP i podczas jednej z akcji ratowniczo-gaśniczej doznałem urazu polegającym na wykręceniu stawu skokowego prawego. Leczenie trwało miesiąc czasu. Leczenie jest już zakończone i wszystkie niezbędne papiery złożone do ZUS-u i czekam na wezwanie na komisje lekarską. Moje pytanie brzmi:

1) ile mogę się spodziewać odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy od firmy ubezpieczeniowej?

2) Czy mogę również starać się o odszkodowanie od Państwowej Straży Pożarnej? stąd te pytanie ponieważ wyczytałem na jednym z forum, że strażak z OSP wszedł na drogę sądową z tą że właśnie instytucją.

 

Proszę o odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Strażakowi jednostki ochrony przeciwpożarowej, a także członkowi ochotniczej straży pożarnej, zwanemu dalej "osobą poszkodowaną", który w związku z udziałem w działaniach ratowniczych lub ćwiczeniach doznał uszczerbku na zdrowiu lub poniósł szkodę w mieniu, przysługuje:

1) jednorazowe odszkodowanie w razie doznania stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu,

2) renta z tytułu całkowitej lub częściowej niezdolności do pracy,

3) odszkodowanie z tytułu szkody w mieniu.

 

Polecam zapoznac się z ustawą o ochronie p.poż. Dz. U. z 2002 r. Nr 147, poz. 1229

rozdział 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...