Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

kolizja samochodowa czy stracę zniżki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Przyznaje sie cofajac stoczyłam sie bo wjechałam to zaduze słowo na auto jadace po parkingu natychmiast sie zatrzymałam. U mnie jest znikomy ślad u tam tej kobitki nic nie widac ona twierdzi ze jej kołpak pękł no ok niech jej bedzie aa i jeszcze rysa na tylnim zderzaku jak dla mnie wysokośc tej rysy nie pasuje do mojej rysy na aucie spisałysmy oswiadczenie ja zrobiłam zdjęcia ale kobitka sugerowała mi dogadaanie się i walneła jak dla mnie troche za duzą cene 200-400zł no hallo chyba nie za te ryski i kołpaczek?? Ma do mnie zadzwonić w poniedziałek i powiedziec na ile wycenił to mechanik, boje sie ze chce mnie poprostu oszukac widzac ze ja sie nie znam może lepiej bedzie jak pójdzie to z mojego OC. Jeszcze jedno jak to jest jak ściagną szkode z OC to zniżki automatycznie mi sie zmniejszaja tak?? Z góry bardzo dziekuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kołpak z marketu kosztuje 10zł, ale do mazdy w serwisie kosztuje 250zł netto, i do kilku innych marek też. Lakierowanie zderzaka, nawet u Kazia w garażu to 300zł, a jeszcze w domyśle bonus za brak utraty znizek - sama policz. Ale czy warto czy nie, też sama musisz skalkulować. Dla mnie warto dać numer polisy, ale jak ktoś ma 22 lata i od pół roku prawo jazdy, to łączna zwyżka sięgnie kilkuset procent, jak widzisz sprawa indywidualna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zniżek, to i owszem - nie będą już w tej samej wysokości. W większości firm strata wynosi od 10% do 20%. Ale żeby cos stracić - trzeba owo coś mieć. Jeżeli jest to Twój pierwszy rok ubezpieczenia, to po szkodzie będzie zwyżka.... o kilkadziesiąt procent.

 

Możesz zdać się na swoją polisę oc. Po zakończonej liwkidacji masz prawo zwrócić swemu towarzystwu wypłacone odszkodowanie i tym sposobem szkoda Cię nie obciąża. Czy to się opłaca - sama ocenisz, gdy porównasz wysokość odszkodowania ze zwyżką przy wznowieeniu polisy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...