Jump to content
Forum Odszkodowania

kolizja samochodowa czy stracę zniżki ?


Recommended Posts

Przyznaje sie cofajac stoczyłam sie bo wjechałam to zaduze słowo na auto jadace po parkingu natychmiast sie zatrzymałam. U mnie jest znikomy ślad u tam tej kobitki nic nie widac ona twierdzi ze jej kołpak pękł no ok niech jej bedzie aa i jeszcze rysa na tylnim zderzaku jak dla mnie wysokośc tej rysy nie pasuje do mojej rysy na aucie spisałysmy oswiadczenie ja zrobiłam zdjęcia ale kobitka sugerowała mi dogadaanie się i walneła jak dla mnie troche za duzą cene 200-400zł no hallo chyba nie za te ryski i kołpaczek?? Ma do mnie zadzwonić w poniedziałek i powiedziec na ile wycenił to mechanik, boje sie ze chce mnie poprostu oszukac widzac ze ja sie nie znam może lepiej bedzie jak pójdzie to z mojego OC. Jeszcze jedno jak to jest jak ściagną szkode z OC to zniżki automatycznie mi sie zmniejszaja tak?? Z góry bardzo dziekuje.
Link to comment
Share on other sites

kołpak z marketu kosztuje 10zł, ale do mazdy w serwisie kosztuje 250zł netto, i do kilku innych marek też. Lakierowanie zderzaka, nawet u Kazia w garażu to 300zł, a jeszcze w domyśle bonus za brak utraty znizek - sama policz. Ale czy warto czy nie, też sama musisz skalkulować. Dla mnie warto dać numer polisy, ale jak ktoś ma 22 lata i od pół roku prawo jazdy, to łączna zwyżka sięgnie kilkuset procent, jak widzisz sprawa indywidualna.
Link to comment
Share on other sites

Co do zniżek, to i owszem - nie będą już w tej samej wysokości. W większości firm strata wynosi od 10% do 20%. Ale żeby cos stracić - trzeba owo coś mieć. Jeżeli jest to Twój pierwszy rok ubezpieczenia, to po szkodzie będzie zwyżka.... o kilkadziesiąt procent.

 

Możesz zdać się na swoją polisę oc. Po zakończonej liwkidacji masz prawo zwrócić swemu towarzystwu wypłacone odszkodowanie i tym sposobem szkoda Cię nie obciąża. Czy to się opłaca - sama ocenisz, gdy porównasz wysokość odszkodowania ze zwyżką przy wznowieeniu polisy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...