Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek szkode likwiduje PZU w Warszawie


filipan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W Sierpniu 2008r. bylem na urlopie w Polsce. Mialem tam wypadek samochodowy nie z mojej winy.Szkode likwiduje PZU w Warszawie.Jako ze sprawca zbiegl cala sprawa musi trafic do Funduszu Gwarancyjnego.Z odszkodowaniem za auto wszystko jest na dobrej drodze , pozostaje jednak problem z odszkodowaniem osobowym. I tak zona moja byla 4 tygodnie na zwolnieniu lekarskim. Ja jako ze pracuje prywatnie nie bralem zwolnienia.Oboje posiadamy obdukcje lekarska.Zona moja ma do dzisiaj bole obojczyka i stawow. Zaznaczam ze nie bylo zadnych zlaman oprocz bardzo mocnych stluczen(krwiakow).

Jak wycenic te obrazenia w przeliczeniu na pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim trzeba skrupulatnie zebrac dokumentację medyczną, a następnie wystąpic o zwołanie komisji lekarskiej. W roszczeniu warto określic kwotę zadoścuczynienia. Ponieważ nie istnieją sztywne ramy stawek procentowych, suma odszkodowania winna brac pod uwagę zarówno uszczerbek na zdrowiu (skutek czysto fizyczny), jak również cierpienia towarzyszące osobie poszkodowanej, czyli gorsze samopoczucie, ograniczenia w codziennym funkcjonowaniu, zmiana stylu życia itp. Istnieje bogate orzecznictwo SN na ten temat. Komisja lekarska określi stawkę procentową uszczerbku na zdrowiu, a następnie UFG wypłaci oczekiwaną kwotę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...