Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Oczekiwanie na decyzję sądu.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedawno miałem wypadek w którym uczestniczyły 3 pojazdy. Na miejscu zdarzenia była policja, która jako winnego określiła kierującego jednego z tych pojazdów. Cały problem polega na tym, że nie wiadomo kto prowadził ten samochód. Samochodem tym jechały dwie osoby (kobieta i mężczyzna), którzy na skutek wypadku zostali wyrzuceni z auta a następnie zabrani przez pogotowie do szpitala. Ja oraz kierujący z trzeciego auta nie odnieśliśmy żadnych obrażeń. Niestety nie widzieliśmy kto kierował owym samochodem, jedynie zasugerowaliśmy policji, że mogła to być kobieta (przynajmniej tak wyglądało z ułożeń ciał zaraz po wypadku). Natomiast w dalszym dochodzeniu okazało się, że kobieta nie posiada prawa jazdy i zaprzecza jakoby ona prowadziła pojazd. Natomiast do prowadzenia przyznaje się mężczyzna. W tym momencie trwa postępowanie wyjaśniające całą sytuacje. Wczoraj zgłaszałem szkodę i dowiedziałem się, że PZU nie wypłaci mi odszkodowania do momentu wyroku z sądu.

Moje pytanie jest następujące:

Czy faktycznie muszę czekać na wyrok sądu? przecież ubezpieczenie OC dotyczy pojazdu i dla mnie jako poszkodowanego nie ma znaczenia kto prowadził pojazd.

 

Czy jest to znowu granie na zwłokę przez TU?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witajcie, jestem nowy na tym forum, fajnie że powstają takie fora, które niosą pomoc:)

postaram się pomóc:)

otóż niezależnie kto będzie uznany winnym spowodowania wypadku, kobieta czy mężczyzna, możesz już starać się o odszkodowanie za zniszczone auto. Problem tylko w tym że ubezpieczalnia nie wie kogo potem ścigać za wypłacone odszkodowanie, bo to ze wypłacić musi jest pewne. Babka z racji że nie miała uprawnień może mieć regres z TU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podaj: jakie jest uzasadnienie PZU; dlaczego nie chcą wypłacić odszkodowania bez wyroku sadu ?

Jeśli to uzasadnienie będzie można zwalczyć w trybie likwidacji szkody, obejdzie się bez sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...