Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odmówienie wypłaty odszkodowania z OC ,pasażerowi.


Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 26 sierpnia 2008r miałam wypadek komunikacyjny.

Jechałam jako pasażer i kierowca prowadzący samochów w którym jechałam nie zatrzymał sie na stopie wymusił pierszeństwo w wyniku czego uderzyły w nas dwa samochody.

W wyniku czego doznałam obrażeń kręgosłupa ,prawego biodra nerek i wstrzaśnienia mózgu.

Leczenia ciągle jest w toku .

Podałam sprawce wypadku o odszkodowanie cywilne czego podjęła się firma Votum .

Sprawca wypadku napisał oświadeczenie że jechałam z nim w aucie za własną zgodą co jest nie prawdą bo wyciągneli mnie wraz z kolerzanka z domu.

Jego firma HDI samopomoc odmówia wypłaty na podstawie jego oświdczenia .

Co teraz mam robić?

Czy na prawde nie da się ściągnąc odszkodowania z OC?

Czy w tej sytuacji moge go podać o zadoścuczynienie i odszkodowanie cywilne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo rozumiem, chcesz powiedzieć że zostałąś porwana? czy może nie miałaś ochoty do jazdy, bo to raczej nie to samo, choć nie wiem czy akurat tu istotne. No ale co na to Votum? podjęli się i nie chcą pomóc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjeli się sprawy ale HDI samopomoc odmówiła wypłaty pieniedzy gdyż kierowca napisał ze jechałam z nim dobrowolnie.

A prawda była inna że jechałyśmy we dwie z kolerzanką i to ona mnie namówiła bym jechała z nimi gdyż nie chciałam bo byłam po pracy i wiedziałam ze rano znów musze do niej wstać.

Kolerzanka jadąca ze mną autem podała go o odszkodowanie z Oc i je dostała ja nie.

Co mam teraz robic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam przpadku poza porwaniem, żeby pasażer nie jechał dobrowolnie. Może chodzi o "podwiezienie z grzeczności" ? A może jesteś spokrewniona ze sprawcą?

 

a wracając do Votuum - na czym ma polegać pomoc w uzyskaniu odszkodowania, skoro rezygnują po odmowie? Coś chyba nie mówisz nam wszystkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Właśnie szanowny sprawca napisał ze to podwiezienie z grzeczności mam gdzies jego grzecznośc nie zgadzalam sie na wypadek i zrójnowanie mi życia.

Policja ustaliła ze sprawca spowodował wypadek celowo nie jestem z nim spokrewniona debil sie we mnie zakochał i nie chciał bym wyjechała do UK dlatego spowodował wypadwek tak ustaliła Policja.Że mnie kocha dowiedziałam sie w karetce po wypadku ,ja mam nażeczonego do niego nic nie czuje.

Votum się wstrzymało do uzyskania wyroku Sądu ,sprawa dopiero co 6 stycznia do sądu trafiła gdyz za mnie ma osobną i za kolerzankę też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewunia_98 wrote:
Dnia 26 sierpnia 2008r miałam wypadek komunikacyjny.
Jechałam jako pasażer i kierowca prowadzący samochów w którym jechałam nie zatrzymał sie na stopie wymusił pierszeństwo w wyniku czego uderzyły w nas dwa samochody.
W wyniku czego doznałam obrażeń kręgosłupa ,prawego biodra nerek i wstrzaśnienia mózgu.
Leczenia ciągle jest w toku .
Podałam sprawce wypadku o odszkodowanie cywilne czego podjęła się firma Votum .
Sprawca wypadku napisał oświadeczenie że jechałam z nim w aucie za własną zgodą co jest nie prawdą bo wyciągneli mnie wraz z kolerzanka z domu.
Jego firma HDI samopomoc odmówia wypłaty na podstawie jego oświdczenia .
Co teraz mam robić?
Czy na prawde nie da się ściągnąc odszkodowania z OC?
Czy w tej sytuacji moge go podać o zadoścuczynienie i odszkodowanie cywilne?
To nie ma żadnego znaczenia jesteś poszkodowana i byłaś pasażerem. Co to za firma która nie chce ci pomóc? Totalny absurd! Jeśli nie podpisałaś ugody to znajdź inną firmę, bo nie ma znaczenia czy wsiadłaś do auta dobrowolnie czy nie!! Proponuje actum, sama korzystałam z ich usług i jestem bardzo zadowolona.Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre :)

"przewóz z grzeczności" to zwrot, określający przewóz pasażerów bez opłat i innych korzyści, w przeciwieństwie do przejazdu np. autobusem, gdzie kupując bilet zawierasz umowę cywilno-prawną na przejazd. Nazewnictwo wynika z terminologii prawniczej i ma konkretny wymiar w uzyskaniu odszkodowania. W przypadku przewozu z grzeczności, czyli tak jak u Ciebie odpowiedzialność jest ustalana na zasadzie winy. Aby ukrócić dalsze przepychanki słowne, pojęcie winy nie jest tożsame z pojęciem potocznym. Ponieważ temat jest bardziej skomplikowany, odsyłam do strony http://www.rzu.gov.pl/, tam znjadziesz dokładne wyjaśnienia. Możesz też zdać się na votuum, który czeka na sprawę sądową i jak sądzę HDI również. Jak widzisz każdy zwrot jest istotny i szczegóły wypadku również, więc bez znajomości gruntownej sprawy podpowiedzi są błądzeniem po omacku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...