Jump to content
Forum Odszkodowania

Miałem wypadek samochochodowy, szanse na uzyskanie odszkodowania


stefan_2010
 Share

Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie 3 dni temu miałem wypadek samochodowy. Byłem pasażerem poszkodowanego w wypadku. Jeżeli jest to istotne to miałem zapięte pasy i byłem trzeżwy(co potwierdziła policja). Jedynym błedem jaki popełniłem wydaje mi się że jest to odmowa ( pisemna ) pojechania karetka na badania do szpitala, ale sytłacja była taka że znajdowalem się 200km od mniejsca zamieszkania i nie miałbym z kim wrócić a tak zabrałem sie lawetą która holowała nasz pojazd. Po wypadku nie miałem jakiś większych bólów, jednak nastepnego dnia nie dałem rady skrecić głową i strasznie bolałą mnie szyja. Udałem sie do przychodni gdzie uzyskałem skierowanie do chirurga. Chirurg po wcześniejszym prześwietleniu nie stwierdził żadnego urazu kręgosłupa i wysłał mnie do ortopedy, który powiedział mi że mam zwichrięty i naciągnięty staw szyi. Dostałem zlecenie na kołnierz ortopedyczny i mam w nim chodzić 3 tyg. a następnie iśc na ponowną wizyte do ortopedy. A więc chciałbym się dowiedzieć jakie mam sznase na uzyskanie odszkodowaina z OC sprawc i jaka mniej/wieccej może to być suma, ponieważ nie chcę tracić czasu na darmo jak dostane jakieś 100-200zł. Aha sprawca ma ubezpieczenie w PZU, a ja jestem studentem zaocznym i nie pracyje "legalnie".

Proszę o szybką odpowiedz. Artur

Link to comment
Share on other sites

Oszacowanie szkody na osobie jest o tyle trudne, że nie istnieją jakieś sztywne szablony zawierające kwoty odszkodowania. Ubezpieczyciel bierze pod uwagę wyniki badania komisji lekarskiej, ale również ograniczenia w codziennym życiu, rezygnację z uprawiania sportu, czy dyskomfort psychiczny. Chcąc uzyskac wyższą rekompensatę, warto zastanowic się nad pomocą fachowego prawnika, który nie tylko skieruje roszczenia, ale również przygotuje argumentację opartą na tezach z orzecznictwa sądowego.
Link to comment
Share on other sites

Tak tylko, że fachowa pomoc prawna kosztuje, a ja nie doznałem tak powżnego urazu- przynajmniej tak sądze. Dlatego też interesuje mnie o jakich kwotach jest mowa.

Bardzo bym prosił o wypowiedź osób które miały podobną sytłację do mojej i jaka była ich rekompensata, w sktucie czy "gra była warta świeczki" ?

Link to comment
Share on other sites

ciężko bedzie również udowodnić że masz te bóle kręgosłupa z wypadku bo bespośrednio po nim nie udałeś się do szpitala. ubezpieczuciel może powiedzieć np. na następny dzien poślizgnąłeś sie i dlatego ten uraz tak też się może być. ale złożyć dokumenty w sprawie roszcenia zawsze złożyć można

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Ok. Dzięki za pomoc. Zaraz po zakączeniu leczenia złoże wniosek. Mam jecze potanie jakie dokumenty mam załatwić?? Napewno jakieś pismo od lekarza ale czy coś jeszcze? I czy mam zglosić sie do PZU do ubezpieczalni czy też do centrum likwidacji szkód PZU ??
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...