Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

stłuczka - zmiana oświadczenia sprawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jakis czas temu miałem stłuczkę.

Rozpędzony samochód wyprzedzał mnie na dwupasmowej drodze z prawej strony.

Kierowca najprawopodobnie nie zapanował nad autem i najechał na trawnik poczym znalazł się przed moją maską, udeżył w bariere a ja w niego.

Wezwałem policję która po rozmowach i oględzinach jednoznacznie stwierdziła że sprawcą wypadku jest tamten kierowca.

Zgodnie ze wszystkimi procedurami zgłosiłem kolizję w TU sprawcy, przekazałem notatkę policyjną i oczekiwałem na wypłatę odszkodowania.

Rzeczoznawca obejżał autko, popsrtykał fotki i przekazał dane TU.

Minął miesiąc i po kilkunastu moich telefonach dowiedziałem się że TU rozliczy to jako szkodę całkowitą a kwotę zaraz przeleją na wskazane konta.

Po tygodniu od tej rozmowy dzwonię ponwnie do TU i dowiaduje się że wypłata została wstrzymana bo sprawca nie przyznaje się do winy.

 

W związku z tym mam pytanie:

Co teraz? Jak taka sytuacja ma wyglądac?

Będę miał się stawiac gdzieś w sądach? Notatka nic nie znaczy?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrym pomysłem wydaje się zaznajomienie z aktami szkody, jak również rozmowa z likwidatorem. Ubezpieczyciel powinien przedstawic pisemną decyzję, uzasadniając przyczyny przyznania bądź odmowy przyznania odszkodowania. Nie może prowadzic gry na zwłokę, trzymając poszkodowanego w niepewności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhh, pewnie mi sie zaraz oberwie, ale napisze co mysle, a co:)

Zalezy jak została zakończona interencja policji. Piszesz, ze zostal jednoznacznie wskazany przez policje jako sprawca. No wszystko pieknie, ale to tez sa ludzie i jak sie nie raz na forum okazalo moga sie mylic. Czy sprawca przyjal na miejscu mandat? JEsli tak, to sprawa powinna byc latwiejsza.Jesli jednak nie przyjal mandatu i sprawa zostala skierowana do Sądu, to mam prawie 99% pewnosci, ze szkoda zostanie zamknieta odmownie do czasu wydania prawomocnego wyroku sądu. Sprawca ma prawo się nie przyznawać - jak najbardziej. Więc jeśli sprawa w sądzie, to masz niestety ogromne zdanie na otrzymanie odmowy i czekanie do wyroku. Czy to jest sluszne, to inna sprawa. Spora czesc forumowiczów uwaza, ze absolutnie nie. Ja uwazam, ze wyrok sądu jest tu prawomocnym rozstrzygnięciem jednoznacznie wskazującym sprawcę kolizji

Takie jest przynajmniej moje zdanie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Dzięki za odpowiedź.

 

Tak, sprawca przyjął mandat na miejscu.

Czyli muszę czekac na decyzje sądu, OK, musze się przemęczyc, ale

Czy mam osobiście w jakiś sposób dowiadywac się jaki bieg ma sprawa? Czy poprostu zostane wezwany na jakąs rozprawę? Jak to wygląda?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...