Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie za wypadek w pracy Anglia- odcięcie ręki przez maszynę


tupaq
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
w miniony czwartek miałam wypadek w pracy, a mianowicie spadły na moje plecy, kark i szyje paczki wagi ok12-14 kg, byłam na pogotowiu i jak sie okazało nie mam rzadnych złamań ale nadal czuje ból,nie obejdzie sie bez kolejnej wizyty u lekarza.Jestem na kontrakcie 3 miesice z mozliwościa przedluzenia.Czy pracodawca może mnie zwolnić? i czy nalezy mi sie jakies odszkodowanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

przez jakie czynniki był spowodowany wypadek? czy doszło do niego z Twojej winy?

od odpowiedzi na te pytania zależeć będzie Twoje prawo do odszkodowania.

rozumiem, że wypadek miał miejsce w Anglii?

opisz szerzej wydarzenie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wypadek mial miejsce w Anglii.nie doszło do niego z mojej winy.moja praca polega na pakowaniu.zazwyczaj palety z towarem sa przywożone przez kierowce wuzka widłowego a my sćigamy z tych palet folie i pakujemy dany towar.Sytuacja przebiegła następujco.Ściagałam wraz z kolezanka folie( która zabezpiecza prze zlymi warunkami atmosferycznymi).Folia zaczepiła sie o palete i w momencie gdy przykucnełam i chciałam ja odczepić wszystko na mnie spadło.Na palecie były paczki o wadze ok12-14kg, cienkie długie ale cięzkie.wydaje mi sie ze zdjecie folii z tej palety spowodowało ze towar zaczał sie walić mi na głowe.Nigdy wczesniej nic takiego sie niazdażyło zawsze paczki na paletach sa tak poukładany aby sie nie przewrociły tym bardziej ze pakujemy towar bezposrednio z palet.Wydaje mi sie ze towar nie był odpowiednio zabezpieczony bo sa towary przechowywane na najwyższych półkach magazynu i boje sie pomyslec co by mogło sie stac gdyby taka paleta runeła w dół spod samego sufitu???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to rzeczywiście nieciekawa sytuacja.

powiem Ci tak, to czy była to "Twoja wina" musielibyśmy zbadać dokładnie. Możliwe jest przecież, że towar był ułożony nierówno i po otwarciu wszystko mogło się rozsypać.

Sądzę, że udałoby się uzyskać odszkodowanie, jeżeli jesteś zainteresowana wypełnij formularz na naszej stronie, skontaktuje się ktoś z biura lub kancelarii. Usługa darmowa , konsultacje także, warto sprawę przebadać z bliska.

pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie.bo wiem ze taka sprawa moze troche trwać.czy jezeli mój stan zdrowia poleprzy sie to czy mge wrócic do pracy i dalej starac sie o odszkodowanie? i czy pracodawca moze w takiej sutuacji zwolnic mnie badz nie przedłużyć kontraktu???pozdrawaim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowanie będzie Ci się należało nawet wtedy gdy wrócisz do zdrowia, musisz jednak mieć dowody na to, że wypadek miał miejsce i odniosłaś w nim szkodę (dokumentacja medyczna po pierwsze! i adnotacja w księdze wypadków). Pracodawca nie może Cię zwolnić bez podania przyczyny, a tym bardziej z powodu tego, że zdecydowałaś się złożyć roszczenie przeciwko niemu (de facto i tak on nie wypłaca Ci odszkodowania tylko jego ubezpieczyciel, więc sądzę, że nie masz się czym przejmować).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Kochani z tym zwolnieniem z pracy to...niestety nieprawda!!!Owszem prawa zwolnic nie mają ale....i tak zwalniają:(:(

Ja miałam wypadek,i po 2,5 roku zwolnili mnie twierdząc,że ...nastąpiła redukcja etatu!!!!A na moje miejsce przyszła natychmiast nastepna ososba;(

U nas w firmie były aż 3 wypadki i..niestety każdy został zwolniony z pracy!Oczywiście każdy podał firmę o odszkodowanie,ponieważ nawet za chorobowe nam nie płacono:(

POZDRAWIAM:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...