Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wjechanie w tył pojazdu. Pasażer ucierpiał.


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno w wyniku poślizgu uderzyłem w tył pojazdu ciężarowego. Oprócz potłuczonych lamp z jednej strony nic się nie stało. U mnie w samochodzie wszystko co było z przodu to do wymiany. W wypadku ucierpiała moja mama która była pasażerką. doznała złamania obojczyka. Mam ubezpieczenie OC + NW. Mama jest ubezpieczona w ZUSie ma poza tym polisę na życie w PZU. Policja nie zatrzymała mi dowodu ani prawa jazdy ale poinformowała mnie że się ze mną skontaktują. Co mi grozi za to. Czy moja mama dostanie jekieś odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu który powstał w wyniku tego wypadku? Proszę o pomoc. Dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zwolnienie lekarskie mamy, będzie trwało dłuzej niz 7 dni ( co przy złamaniu jest pewne), zostaną Ci postawione zarzuty "nieumyślnego spowodowania wypadku" z art. 177 kk

§ 1.

„Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

§ 2.

„Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

§ 3.

„Jeżeli pokrzywdzonym jest wyłącznie osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na jej wniosek.”

 

Więc wszystko zalezy od mamy. Moze tez ubiegać się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...