Jump to content
Forum Odszkodowania

Wjechanie w tył pojazdu. Pasażer ucierpiał.


Recommended Posts

Niedawno w wyniku poślizgu uderzyłem w tył pojazdu ciężarowego. Oprócz potłuczonych lamp z jednej strony nic się nie stało. U mnie w samochodzie wszystko co było z przodu to do wymiany. W wypadku ucierpiała moja mama która była pasażerką. doznała złamania obojczyka. Mam ubezpieczenie OC + NW. Mama jest ubezpieczona w ZUSie ma poza tym polisę na życie w PZU. Policja nie zatrzymała mi dowodu ani prawa jazdy ale poinformowała mnie że się ze mną skontaktują. Co mi grozi za to. Czy moja mama dostanie jekieś odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu który powstał w wyniku tego wypadku? Proszę o pomoc. Dziękuję.
Link to comment
Share on other sites

Jeśli zwolnienie lekarskie mamy, będzie trwało dłuzej niz 7 dni ( co przy złamaniu jest pewne), zostaną Ci postawione zarzuty "nieumyślnego spowodowania wypadku" z art. 177 kk

§ 1.

„Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

§ 2.

„Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.”

§ 3.

„Jeżeli pokrzywdzonym jest wyłącznie osoba najbliższa, ściganie przestępstwa określonego w § 1 następuje na jej wniosek.”

 

Więc wszystko zalezy od mamy. Moze tez ubiegać się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...