Jump to content
Forum Odszkodowania

Hestia, wycena Fiata Stilo - zbyt wysoka wartość auta po wypadku.


Recommended Posts

Witam serdecznie. Ponieważ korzystałem z opcji szukaj i za każdym razem są inne odpowiedzi dla pewności jeszcze raz zadam kilka pytań.

 

Sytuacja jest standardowa, czyli wjechał w mnie gościu, mam uszkodzony bok. Oczywiście ubezpieczalnia sprawcy wyceniła auto w czasie wypadku na minimum tego co proponuje Eurotax. Oczywiście ubezpieczalnia sprawcy zawyżyła wartość auta po wypadku. Teraz mam kilka pytań.

 

1. Ubezpieczalnia nie uwzględniła instalacji gazowej. Czy to jest powód do odwołania? Ile można na instalacji lpg zyskać?

 

2. Czy niezależny rzeczoznawca ustala również nową wartość auta po wypadku. Czy ubezpieczalnia bierze to pod uwagę po odwołaniu?

 

3. Czy jeśli oferty kupna wraku będą niższe od propozycji ubezpieczalni mam prawo zażądać zwrotu różnicy? Tzn. wartość wraku wg ubezpieczalni - 7000. Osoba kupująca chce zapłacić 5000. Czy mogę żądać 2000 od ubezpieczalni sprawcy?

 

Dziękuję za odpowiedzi. Jak coś mi jeszcze wpadnie do głowy napiszę.

Link to comment
Share on other sites

1. tak, LPG podwyższa wartość auta. Ile? to zależy, od daty montazu, od wartości instalacji w dniu montażu i także od wartości samego samochodu. Jak zapłaciłeś 3 tys tydzień temu to będzie to kwota bliska tej wartości, jak trzy lata temu to powiedzmy kilka stówek

 

2, 3. wartość auta po wypadku Twoim przypadku "ustala rynek", czyli potencjalna oferta kupna. Możesz zwrócić się do ubezpieczalni z informacją, że masz kupca za 5 i czy mogą wskazać lepszego czy dopłacą różnicę. Sprawdzą zainteresowanie na giełdzie online i albo dorzucą różnicę albo skontaktują Cię z lepszym kupcem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...