Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

co napisać w piśmie do PZU?


syllvie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę złożyć pismo do PZU którym określę wielkość odszkodowania - moje roszczenia.

Pzu nie kieruje nie mowi o żadnych mozliwych kwotach, a człowiek sam z siebie nie potrai tego ocenić.

 

Pod koniec zeszłego roku zdarzył mi się wypadek. Kierowaca jadący za mną nie zatrzymał się na czerwonym świetle i uderzył w tył mojego samochodu (uznano szkodę całkowitą). W wyniku wypadku doznałam urazu-skręcenie kręgosłupa szyjnego, kołnierz nosiałam przez 4 tygodnie, okres L4 2 miesiące. Po powrocie z L4 zarzad firmy dał mi do wyboru - pozostanie w pracy na niższej pensji bądź zwolnienie za porozumieniem stron. Wybrałam wypowiedzenie za porozumieniem. Genrralnie przez wypadek straciłam bardzo wiele nerwów, przezylam wielki stres, stracilam prace. Wypadek zdarzyl sie w czasie pracy, w ramach wykonywania obowiazkow.

 

Prosze pomóżcie co napisać w pismie do PZU?

Czy wielkośc odszkodzowania można być na tyle rozsądna w tej sytuacji zeby zwrocic sie z tematem do profesjonalnej firmy ktora się w tym specjalizuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PZU jest specyficzną firmą. Czasami wypłacane kwoty są zadowalające, ale w przypadku szkód osobowych istotne pozostają ustalenia komisji lekarskiej. Aby ubiegac się o wyższe odszkodowanie, warto zastanowic się nad pomocą fachowca. Dobre pismo powinno odwoływac się do aktualnego orzecznictwa SN, które poświęca dużo uwagi zadoścuczynieniu. Ubezpieczyciele chętnie sięgają do starszych orzeczeń z czasów minionego ustroju, kiedy zalecano, by kwota pieniężna była utrzymana w tzw. rozsądnych granicach. Następnie ważna jest starannie zgromadzona dokumentacja medyczna. Istotne pozostają także wypowiedzi samej osoby poszkodowanej, ponieważ oprócz przepisów prawa, tez z wypowiedzi SN i opinii lekarskich, liczy się stan, jaki został wywołany po zaistnieniu szkody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...