Jump to content
Forum Odszkodowania

pośliźnięcie na chodniku


ksk
 Share

Recommended Posts

Witam

Wysiadając z samochodu matki, pośliznąłem się i uderzyłem w krawężnik i złamałem dużego palca lewej nogi 02.01.2009, pojechałem do szpitala, tam udzielili mi pomocy. Lekarz założył mi szynę z gipsu i udzielił mi pierwszej pomocy. Wypisał mi zalecenia i dał kartę udzielenia pomocy, z którą kazał mi sie zgłosić do lekarza w swoim mieście. Tak też uczyniłem. Lekarz w moim ośrodku zdrowia do gipsował mi nogę i kazal przyjść 29.01.2009 na ściągnięcie gipsu. Chciałem się dowiedzieć czy mogę się starać o wypłatę odszkodowania od ZUSU, jak tak to czy potrzebuje jakieś druki?

Pracuje na umowę na czas określony do 05.05.2009r, jak mi się to stało bylem akurat na urlopie.

Link to comment
Share on other sites

Jednorazowe odszkodowanie wypłacane przez ZUS ma miejsce jedynie za wypadki podczas pracy. Za Wypadek przy pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodującą uraz, które nastąpiło w związku z pracą podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności lub poleceń służbowych. Możesz starać się jedynie jeśli jesteś ubezpieczony w firmie tzw ubezpieczenie grupowe i jeśli np OWU nie wykluczają wypadków podczas urlopu. Warto się z nimi zapoznać.
Link to comment
Share on other sites

Ubezpieczenia grupowe, czy tu chodzi o te wszystkie firmy jak PZU, Allianz itp. Jak o te firmy chodzi to nie jestem w żadnej ubezpieczony indywidualnie ani grupowo. Jedyne co płace to jakieś składki, co w pracy księgowa nalicza. Także z tego co zrozumiałem to niemam szans na jakiekolwiek odszkodowanie?
Link to comment
Share on other sites

Zorientuj się, czy samochód matki posiada ubezpieczenie nw. Jeśłi tak, to masz prawo do odszkodowania z nw, gdyż zakresem ochrony objęte sa zdarzenia powstałe podczas wsiadania i wysiadania z pojazdu.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...