Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypłata z AC w wyniku kradzieży. Brak dowodu rejestracyjnego


Recommended Posts

Może i jest już taki wątek na tym forum, ale niestety nie potrafiłem go znaleźć. Jutro mam wizytę w towarzystwie ubezpieczeniowym Warta i chciałbym wiedzieć coś więcej. Skradziono mi samochód, który posiadał ubezpieczenie AC. Niestety, tuż przed kradzieżą, korzystałem z niego na przemian z żoną. Oboje i nasze dziecko jesteśmy chorzy i jeździliśmy zwłaszcza z dzieciakiem po lekarzach, aptekach. Ram razem Raz osobno. Dowód przekazywaliśmy sobie wzajemnie. Wstaję rano, patrzę przez okno a samochodu mojego nie ma. Katastrofa. Zgłaszam na policję, szukam dowodu i nie mogę go znaleźć. W domu mam jedynie oryginalną polisę, kartę pojazdu i dwa zestawy kluczyków. Niestety brak dowodu rej. Wiem, że będą duże trudności ale jakie są moje szanse?. Nie wiem czy ktoś mi "zrobił kieszeń" a potem dokonał kradzieży, czy po prostu go zgubiłem. Czy dostanę odszkodowanie?, Czy mi je pomniejszą, Czy w ogóle gleba? Przecież przy pomocy dowodu nie można otworzyć samochodu, a kluczyki mam. Proszę o szybkie i konkretne odpowiedzi. Jak mam jutro dochodzić swojego u ubezpieczyciela?. Dzięki za wszelkie odpowiedzi.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Firmy ubezpieczeniowe wykorzystają takie nasze potknięcia, by odszkodowanie uszczuplić lub go nie wypłacić. Szczególnie odczuwane jest to w przypadku jak Twój przy kradzieży pojazdu, gdy ubezpieczyciele mimo zawartej umowy AC, odmawiają w całości lub części wypłaty odszkodowania. Zakład ubezpieczeń często odmawiają wypłat odszkodowania jeśli dopatrzą się braku należytej staranności w zabezpieczeniu przez posiadacza, poza pojazdem: kompletu kluczyków ; dokumentów ; urządzeń służących do sterowania zabezpieczeniami przeciwkradzieżowymi. Ponieważ nie masz dowodu rejestracyjnego, ubezpieczyciel może ten fakt umiejętnie wykorzystać i nie wypłacić wcale lub część tylko odszkodowania.

 

We wszystkich funkcjonujących na rynku ubezpieczeniowym ogólnych warunkach umowy autocasco, posiadających w swym zakresie ochronę skutków kradzieży pojazdu, zamieszczony jest następujący zapis:

"Zakres ochrony ubezpieczeniowej nie obejmuje szkód : (...)

* w przypadku nienależytego zabezpieczenia dokumentów pojazdu;

* w przypadku nienależytego zabezpieczenia kluczyków, sterowników służących do otwarcia lub uruchomienia pojazdu lub uruchomienia urządzeń zabezpieczających pojazd przed kradzieżą ;

* zachowania wskazane w a),b), polegające w szczególności na pozostawieniu ww. przedmiotów w pojeździe lub miejscu w którym mają do nich dostęp osoby nieupoważnione, strony uznają za zachowania rażąco niedbałe;"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...