Jump to content
Forum Odszkodowania

Szkoda całkowita a użytkowanie i rejestracja?


Recommended Posts

Witam,

Miałem wypadek z winy innego uczetnika ruchu. Odszkodowanie ma być wypłacone z OC sprawcy. Warta wyceniła, że naprawa samochodu jest ekonomicznie nie uzasadniona i chcą mi wypłacić odszkodowanie i pozostawić uszkodzony pojazd.

Proszę o informację czy jak pobiorę z Warty odszkodowanie obliczone metodą róźnicową w wysokości 2300PLN będę mógł dalej użytkować swój pojazd tzn. naprawić go i dalej nim jeździć? Czy jezeli pobiore odszkodowanie zabierają dowód rejestracyjny? Czy to prawda?

Czy potrzebne są jakieś badania dodatkowe auta w przypadku dalszego użytkowania pojazdu?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Pomimo orzeczenia szkody całkowitej możesz samochód odbudować. Dowodu rejestracyjnego nikt ci nie zabierze. W przypadku, gdy wartość szkody przekracza 2 000 zł konieczne są dodatkowe badania techniczne po wykonanej naparwie. Ot i wszystko.
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za info.

Czy mam rozumieć, że wystarczy pojechać na stację diagnostyczą i przeprowadzić takie badania jak przy rejestracji? Czy jest to jakoś ustawowo napisane ile czasu od naprawy mam na badania?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Nie ma ograniczeń co do terminu badania. Proszę tylko pamiętać, że nie chodzi o badanie techniczne (za 98zł), tylko o dodatkowe tzw po kolizyjne badanie sprawdzające (koszt to ok 49zł).

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

pomimo że przepis taki istnieje, jest on zupełnie martwy, no powiedzmy w zakresie jego egzekwowania. Nie ma bowiem żadnych możliwości prawnych zmuszenia Ciebie do wykonaia takiego przeglądu, nie ma też żadnego wachlarza kar. Ot taki kolejny bubel prawny. Przegląd będzie niezbędny wyłacznie gdy zabrano Ci dowód rejestracyjny.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...