Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Link 4 - szkoda całkowita OC sprawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

19 stycznia miałem kolizję z nie swojej winy. Samochód Seat Cordoba 95 rok, 170 kkm instalacja gazowa od kilku miesięcy. Samochód kupiony w czerwcu 2008 za 6500 + 1700 za instalacje gazową. Samochód niestety należy do mojej dziewczyny i biedna w związku z tym ma zszargane nerwy :(

 

Po zgłoszeniu szkody i link4 dziewczyna otrzymała informacje, że nastąpiła szkoda całkowita. Niezwłocznie zadzwoniłem do linka z prośbą przesłania mi protokołu oględzin samochodu i zakresu uszkodzeń - odmówili argumentując to tym ze jeszcze ekspertyza nie jest gotowa - zarówno jak wycena samochodu sprzed wypadku. Stąd moje wątpliwości.

Skąd link wie że nastąpiła szkoda całkowita skoro nie mają dokładnych wycen?

Dlaczego nie chcą przysłać mi protokołu oględzin którym na bank dysponują bo protokół został wykonany przez niezależnego rzeczoznawcę!?

Czy jest prawdopodobne, że po wycenie auto "ucieknie" ze szkody całkowitej (dosyłałem umowę k-s i fakturę za gaz)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie piszesz jakie są uszkodzenia. Jesli masz lekie wgniecenia, to pewnie nie jest zle, ale jesli wymaga to powazniejszej naprawy, to w tym roczniku auta ciezko bedzie uciec od szkody calkowitej. I generalnie faktury za ile ty kupiles auto do niczego nie zobowiązują ubezpieczalnie. Wartosc auta obliczają według danych z info-ekspert raczej, wiec za ile Ty kupiles auto nie ma raczej nic do rzeczy.

A generalnie mogą wstępnie informowac o szkodzie calkowitej jak w Twoim przypadku nawet jedli nie ma jeszcze wyliczen, po prostu jesli uszkodzenia sa powazne, to w miare biegly rzeczoznawca mobilny jest w stanie Cie o tym poinformowac juz na miejscu, bez dokladnej wyceny.

Poki nie napiszesz jakie byly uszkodzenia mozna sobie gdybac.

A mobilni rzeczoznawcy raczej rzadko, jesli w ogole robia na miejscu pelna wycena wartosci szkody calkowitej, wiec bardzo mozliwe ze ubezpieczalnia jeszcze jej po prostu nie ma:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...