Jump to content
Forum Odszkodowania

jakie odszkod? po wyp. sam. trepanacja, utr. węchu, problem ze wzrokie


robbies_
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

poszukuję podpowiedzi, moja narzeczona miała wypadek, przeszła dwie trepanacje, ma wstawioną płytkę, utraciła węch, ma małe problemy ze słuchem i najpoważniejsze - była niewidoma przez 2 miesiące, wzrok odzyskała ale ma czasami problemy z widzeniem - np. czasami widzi podwójnie lub obraz się rozmazuje (na komisji 3 lata temu dostała 70% utraty zdrowia, teraz na pewno byłoby znacznie mniej).

 

Dostała od HDI na leczenie 90.000 PLN, jej adwokatka występowała o 300.000 i chce się odwoływać najpierw bezpośrednio do HDI i ewentualnie później do sądu (ale nie wydaje się osobą specjalnie doświadczoną czy zaangażowaną, przez dwa lata praktycznie nic nie zrobiła)

 

Kto potrafi dobrze poprowadzić taką sprawę w Warszawie czy nawet w Polsce (kontakt mailowy, telefoniczny, listowny) i o ile można walczyć?

 

Co możecie mi podpowiedzieć?

 

Pozdrowienia,

 

Robert

Link to comment
Share on other sites

Więcej o tej sprawie można powiedziec, analizując dokumentację. Skala opisanych obrażeń uzasadnia wysokie odszkodowanie. Profesjonalnie przygotowane pismo, wykorzystujące aktualne orzecznictwo SN, a także wnioski z sytuacji osoby poszkodowanej po wypadku zwiększają szansę na rekompensatę adekwatną do zaistniałego uszczerbku na zdrowiu. W ostatnich latach zakłady ubezpieczeń próbują zmieniac swoje podejście szczególnie do tych spraw, które w przypadku decyzji odmownej skutkowałyby kosztownym i czasochłonnym procesem sądowym. Odwołanie do HDI jest więc trafnym pomysłem.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Odwołanie jak najbardziej ale w konsekwencji i tak sąd. Teraz przy obecnym kryzysie towarzystwa jeszcze bardziej starają się zaniżyć wszelkiego rodzaju wypłaty...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...