Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

dot. polisy w PTU byłego właściciela samochodu


Keplak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę i pomoc a mianowicie: moje auto zostało przerysowane przez kierowcę który kupił niedawno samochód i jeszcze go nie przerejestrował. Oczywiście napisał mi oświadczenie przyznając się do winy ale polisa którą ma samochód jest jeszcze na starego właściciela i zaczynają się schody. Z tego co wiem ubezpieczyciel wysyła zapytanie do właściciela ubezpieczenia aby on jeszcze raz potwierdził całe zdarzenie a wiadomo jest , że tego nie zrobi bo formalnie już nie jest posiadaczem tego auto. Koleś który mnie przytarł nie zamierza na razie opłacać umowy w skarbowym ( często tak ludzie robią ) i dalej będzie sobie jezdził będąc zagrożeniem na drodze. Jakie mam możliwości zwrotu pieniędzy za naprawę ze swojej polisy OC. Proszę pomóżcie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnormalniejsze na swiecie, z polisy OC:)

polisa jest na samochod a nie na wlasciciela. Jesli nowy nabywca nie wypowiedzial umowy, to polisa jest obowiazujaca i ubezpieczalnia niema podstaw odmowy wyplaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale jeżeli stary właściciel nie potwierdzi szkody to ubezpieczyciel będzie szukał innego ? Po paru miesiącach zamknie szkodę a ja będę mógł co najwyżej w sądzie dochodzić swoich praw , a tam wiadomo więcej wydam na dojazdy niż warta jest szkoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nabywca pojazdu, jeżeli na umowie jest data zawarcia transakcji ma 30 dni na przerejestrowanie pojazdu. W przypadku nie wypowiedzenia umowy ubezpieczenia w ciągu 30 dni, ubezpieczenie przechodzi wraz z samochodem na następnego właściciela. Towarzystwo musi wtedy zweryfikować zniżki nowego właściciela. W każdym przypadku należy się odszkodowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...