Jump to content
Forum Odszkodowania

tragiczny wypadek samochodowy-wjechał w nas Tir


Agnieszka22
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie pare miesiecy temu bralam udzial w wypadku samochodowym.... wjechal w nas tir.Wypadek byl niestety ze skutkiem smiertelnym. Tirowiec stanie przed sadem. Ja mialam polamana miednice w 7 miejscach,prawa reke w dwoch miejscach- jeszcze czeka mnie operacja bo kosc sie zle zrosla, wstrzas mozgu wynikiem,ktorego mialam problemy z zapamietywaniem. Cale leczenie kosztowalo mnie majatek.... i moje pytanie dotyczy odszkodowania...a mianowicie ile kasy moge dostac???Czy warto zatrudnic prawnika?Czy wystarczy goscia zajmujacego sie odszkodowaniami?? Z gory bardzo dziekuje za odp. pozdrawiam!
Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej możesz starać się o odszkodowanie rekompensujące zwrot kosztów leczenia, jeśli pracowałaś i utraciłaś z tego względu część wynagrodzenia oraz premie również możesz strać się o ich zwrot oraz zadośćuczynienie za doznany ból i cierpienie. Jeśli uważasz, że nie chcesz lub nie posiadasz wiedzy w jaki sposób wystąpić o odszkodowanie z OC ubezpieczyciela sprawcy możesz skorzystać z pomocy prawnika. Jeśli zdecydujesz się sama dochodzić odszkodowania- musisz złożyć do ubezpieczyciela sprawcy dokumentację odnośnie leczenia, notatkę policyjną. Jeśli zostaniesz powołana na komisję lekarską, zostanie oceniony procentowo Twój uszczerbek na zdrowiu i określona suma odszkodowania.

 

W przypadku osoby,która zginęła, jej bliscy mogą się starać o zwrot kosztów pochówku i stosowną rente, jeśli jej śmierć spowodowała pogorszenie sytuacji finansowej rodziny.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Odszkodowanie jak najbardziej, przy wyborze prawnik czy firma, czy znajomy, warto się dokładnie przyjrzeć zakresowi obsługi i bardzo dokładnie zapoznać się z umową za ile i za co odpowiadam w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego. Przy dużych obrażeniach i kryzysie, towarzystwa ubezpieczeniowe obcinają ile się da należne odszkodowania.

 

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...