Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

ODMOWA ZUS-JEDNORAZOWEGO ODSZKODOWANIA Z TYUŁU WYPADKU PRZY PRACY


mkaczor78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM! PRACOWAŁEM JAKO DOSTAWCA WODY W BUTLACH 19 LITROWYCH.W CZERWCU 2008 r WYCIĄGAŁEM BUTLĘ 19L Z REGAŁU TRANSPORTOWEGO,KTÓRA BYŁA UMIESZCZONA NA WYSOKOŚCI OK.2 METRÓW(ZAŁADOWANE BYŁY W CZĘŚCI ZAŁAUNKOWEJ SAMOCHODU CIAZAROWEGO).W TRAKCIE WYCIĄGANIA POCZUŁEM SILNY BÓL W KRĘGOSŁUPIE(ODCINEK L-S).LEKARZ STWIERDZIŁ PODEJRZENIE DYSKPATII L5-S1.BYŁEM 5 MIESIĘCY NA ZWOLNIENIU LEK.,DO MOMENTU KIEDY TO ZUS WEZWAŁ MNIE NA KOMISJĘ LEK.PANI Z KOMISJI STWIERDZIŁA,ŻE ŻADNEJ DYSKOPATII NIE MAM I NIC MI NIE DOLEGA,WIĘC WYSŁAŁA MNIE Z POWROTEM DO PRACY(NIE MIAŁEM WTEDY ZROBIONEGO REZONANSU KRĘGOSŁUPA).PRACOWAŁEM W TEJ BRANŻY OK.11 LAT I DŻWIGAŁEM CODZIENNIE BUTLE OK.200 SZTUK.TAKŻE 4,5 TON DZIENNIE PRZEZ 11 LAT.GDY PRZYJMOWAŁEM SIĘ DO PRACY BYŁEM ZUPEŁNIE ZDROWY I NIE ODCZUWAŁEM ŻADNEGO BÓLU.STARAŁEM SIĘ O JEDNORAZOWE ODSZKODOWANIE Z ZUS ALE NIESTETY PRZYSŁAŁO MI ODMOWĘ,PONIEWAŻ STWIERDZIŁ BRAK PRZYCZYNY ZEWNETRZNEJ,KTÓRA UNIEMOZLIWIA UZNANIE ZDARZENIA ZA WYPADEK PRZY PRACY,PONIEWAŻ CIĘŻAR BUTELKI Z WODĄ 19 L NIE PRZEKRACZA NORMY DOPUSZCZALNEGO CIĘŻARU DLA MĘŻCZYZNY W WIEKU 31 LAT.ZROBIŁEM TERAZ REZONANS KRĘGOSŁUPA I WYNIKA Z NIEGO,ŻE MAM WIELE PRZEPUKLIN JĄDRA MIAŻDZYSTEGO L4-5,L5-S1 UCISKAJĄCYCH NA WOREK OPONY TWARDEJ I LEWY KORZEŃ NERWOWY S1 ORAZ INNE ZMIANY DEGENERACYJNE KRĄŻKÓW MIĘDZYKRĘGOWYCH.TERAZ JESTEM W TRAKCIE DŁUGIEJ REHABILITACJI.PO TYM JAK PANI Z ZUS WYSŁAŁA MNIE DO PRACY BÓL ZNACZNIE SIĘ ZWIĘKSZYŁ I STAN MOJEGO ZDROWIA SIĘ POGORSZYŁ.MAM PYTANIE I GORĄCĄ PROŚBĘ:CZY MOGĘ SIĘ ODWOŁYWAĆ DO DECYZJI ODMOWNEJ Z ZUS I JAK TO ZROBIĆ,PONIEWAŻ NIE MAM WZORU I NIE WIEM KOMPLETNIE JAK NAPISAĆ?I CZY MOGE SIE STARAĆ O RENTĘ? DODAM JESZCZE,ŻE PZU PRZYZNAŁO MI ODZKODOWANIE Z TEGO TYTUŁU. Z GÓRY DZIĘKUJĘ I SERDECZNIE POZDARWIAM:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinieneś sie odwołac od decyzji ZUS. Na decyzji powinno być pouczenie gdzie i w jakim czasie powinno się zlożyć odwołanie.

Odwołanie sklada się do Sądu pracy za pośrednictwem organu, który wydał decyzję czyli w tym przypadku za pośrednictwem ZUS

 

dla przykładu orzeczenia sądu wpodobnych sprawach.

2001.06.19 wyrok SN II UKN 419/00 OSNP 2003/5/136

 

Nadmierny wysiłek pracownika przy dźwiganiu ciężarów może być uznany za zewnętrzną przyczynę wypadku przy pracy, także wtedy, gdy przestrzegane były normy określone w rozporządzeniu Ministrów Pracy i Opieki Społecznej oraz Zdrowia z dnia 1 kwietnia 1953 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy pracowników zatrudnionych przy ręcznym dźwiganiu i przenoszeniu ciężarów (Dz. U. Nr 22, poz. 89).

 

 

1977.02.16 wyrok SN III PRN 55/76 OSP 1978/12/217

glosa: Bieniek G. OSP 1978/12/217

 

Podniesienie przez pracownika w czasie pracy znacznego ciężaru, które doprowadziło do nagłego uszkodzenia organizmu w takim stopniu, że stał się niezdolnym do wykonywania dotychczasowej pracy, ma charakter wypadku przy pracy w rozumieniu art. 2 ustawy z dnia 23 stycznia 1968 r. o świadczeniach pieniężnych przysługujących w razie wypadków przy pracy (Dz. U. Nr 3, poz. smileys/bigeyes.gif, choćby nawet pracownik przed wypadkiem był dotknięty schorzeniem samoistnym, które jednak pozwalało na wykonywanie codziennej pracy.

 

 

1977.02.10 wyrok SN III PR 194/76 OSNC 1977/10/196

 

Wysiłek fizyczny powodujący w czasie pracy uszkodzenie organu wewnętrznego pracownika dotkniętego schorzeniem samoistnym może uzasadniać uznanie tego zdarzenia za wypadek przy pracy, jeżeli wysiłek ten będący zdarzeniem zewnętrznym w sposób istotny przyspieszył bądź pogorszył istniejący już stan chorobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...NIESTETY PRZYSŁAŁO MI ODMOWĘ,PONIEWAŻ STWIERDZIŁ BRAK PRZYCZYNY ZEWNETRZNEJ,KTÓRA UNIEMOZLIWIA UZNANIE ZDARZENIA ZA WYPADEK PRZY PRACY..."

czegoś tu nie rozumię- skoro zdarzenie miałeś uznane wcześniej jako wypadek w pracy to jak teraz ZUS może powiedzić, że nie uznaje tego jako wypadek w pracy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...