Jump to content
Forum Odszkodowania

auto uderzyło w dom, jakie kroki podjąć proszę o pomoc


lubudubu27
 Share

Recommended Posts

Mam taki przypadek, auto udezyło mi w dom uszkadzajac duzy fragment ściany(cała do nowego postawienia) była policja, inspektor budowlany postawiono stemple budowlane, wczoraj był człowiek z pzu zrobił zdjęcia i przyjął zgłoszenie szkody(upierał się o podanie konta, nie dałem) no i dwa razy nawiedził mnie facet z firmy odszkodowawczej i namawiał mnie na skorzystanie z usług już teraz, poradzcie ludzie czy już na tym etapie warto jest brać taką firmę i płacić jej prowizję? co powinienem zrobić dalej? czy sam mam szukać jakiegoś eksperta budowlanego co zrobi juz teraz wycene?
Link to comment
Share on other sites

Decyzja należy do Ciebie. Jak chcesz sam, to rób sam. Jak chcesz wynająć firmę to zrób to, tylko licz się z tym, ze jakiś % im oddasz.

 

Ale jeśli szkoda jest znaczna a Ty się nie znasz to lepiej znajdź kogoś kto profesjonalnie pomoże - lepiej, żeby za 5 lat dom nie zawalił się głowę.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

a jakie należy przeprowadzić działania przy szkodzie budowlanej? w poniedziałek był ktoś z pzu zrobił zdjęcia i tyle, jakie kroki ja powinienem zrobic?
Link to comment
Share on other sites

Nie potrafię wyjaśnić krok po kroku co masz zrobić.

 

PZU zrobi lepszą, bądź gorszą wycenę szkody i jeśli potwierdzi odpowiedzialności swojego ubezpieczonego wypłaci odszkodowanie właścicielom uszkodzonego mienia.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
a jeżeli kowota bezsporna okaże się nie adekwatna do potrzeb naprawczych budynku, czy powinienem wezwać eksperta,który wyceni dokładnie i wystawi mi kosztorys napraw ( do tej pory oglądał to fachowiec budowlaniec który w okolicy nie jeden dom wystawił i stwierdził że to potężny zakres robót i koszta nie bedą małe)
Link to comment
Share on other sites

kwota bezsporna z reguły jest niewielka i trzeba sie naszukac zeby znalezc warsztat, ktory naprawi za ta cene auto:) W tym przypadku konkretnym bedzie to ekipa budowlana, czy inna remontowa.

Jak najbardziej masz prawo przedstawic ubezpieczalni kosztorys a potem rachunki, czy faktury za remont budynku.

Teoretycznie masz prawo naprawiac tam gdzie Ci wygodniej i nie masz obowiazku zadnego wybierac najtanszej ekipy, ale zacznij najpierw od przeslania ubezpieczalni kosztorysu wybranej ekipy, czy tam architekta, czy innego inzyniera.

Oszczedzisz sobie w ten sposob wielu nerwów i przykrych niespodzianek w walce o ewentualna doplata do zweryfikowanej faktury:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...