Jump to content
Forum Odszkodowania

Ciekawe rozwiązanie sprawy zniżek dla osób prowadzących działalność


Maciej1661348197
 Share

Recommended Posts

Witam

 

Chcę napisać kilka słów , które małym i średnim przedsiębiorcom mogą zaoszczędzić całkiem niemało pieniędzy.

Mianowicie jak pewnie wszyscy płacący za polisy ubezpieczeniowe wiemy , że TU udzielają zniżek ( lub zwyżek ) za tzw bezszkodowy przebieg ubezpieczenia . Średnio można przyjąć że aby mieć 50% zniżek należy udokumentować około 6 lat ( od 5 do 7 w zależności od TU) lat bezszkodowej jazdy . Otrzymujemy wtedy zniżki z twz BONUSA-MALUSA .

Może być jednak zupełnie pozytywnie jeżeli prowadzimy działalność gospodarczą i mamy minimum 3 samochody . W takich warunkach TU PZU może kalkulować nam składkę nie biorąc zniżek z BONUS-MALUS tylko z tzw WIS ( zniżki dla firm ( osób prywatnych prowadzących działalność i osób prawnych )). I co jest ciekawe jeżeli mamy samochody od minimum roku i nie mieliśmy szkód w ostatnim roku ubezpieczenia to możemy dostać 50% zniżki WIS - co daje nam taki efekt jakbyśmy mieli 50 % zniżki za bezszkodowość w systemie BONUS-MALUS.

Więc przedsiębiorcy - jest i coś korzystnego dla Was- jak będziecie mieli jakieś pytania to proszę pisać - pomogę jak będę mógł

Link to comment
Share on other sites

witam

 

sprawa odpowiedzialności cywilnej firmy to dość skomplikowane zagadnienie - wszystko jest uzależnione od rodzaju działalności tzn co konkretnie robi dana firma czy jest to firma handlowa , usługowa czy produkcyjna i co czym dokładnie się zajmuje - mając te informacje można dopiero dopasować odpowiedni zakres ubezpieczenia ( do podstawowego oc tzw deliktowego ( czyli z tytułu prowadzonej działalności i posiadanego mienia (czasami standardowo połączonej z oc kontraktowycm )) można a często nawet powinno się dołączyc stosowne klauzule ( oc za produkt, za mienie powierzone , najemcy , za pojazdy niepodlegające rejestracji , przewoźnika ,czyste straty finansowe itd)

Następnie należy ustalić odpowiednie sumy ubezpieczenia dla danego ryzyka , tak aby były one wystarczające i dopiero uwzględniając planowany obrót na dany rok ubezpieczeniowy można określić składkę .

 

Na pewno przy ryzyku oc bardzo ważna jest sprawa franszyz czyli udziału własnego ubezpieczającego ( klienta) . Niektóre firmy w poszczególnych ryzykach mają udział własny wyrażony w % ( np 15% szkody pokrywa klient) a inne kwotowo ( np 200 usd). Generalnie lepszym rozwiązaniem jest franszyza kwotowa bo zawsze wiemy ile ona ew wyniesie a jak umówimy sie z ubezpieczycielem na udział własny w wysokości 15% to czasami , przy dużej szkodzie mogą to być bardzo duże i bolesne kwoty - szczególnie proponuję zwrócić uwagę na ten fakt przy ubezpieczeniach OC przewoźnika.

Można generalnie stwierdzić iż Warta i Hestia mają niezłe warunki oc - w PZU należy uważać na udział własny , Allianz ma bardzo rozbudowany system poszczególnych klauzul co często powoduje problemy i przyczynia się do odmowy wypłaty odszkodowania .

 

Jeżeli chcesz to napisz jaką prowadzisz działalność , czym zajmuje się Twoja firma i postaram się coś Ci podpowiedzieć

 

Jeżeli chodzi o cent to składka minimalna w tym ryzyku , dla firm to około 200 zł rocznie - sprzedałem i takie właśnie na poziomie składki minimalnej ale też mam klientów którzy za dobrze przygotowane ubezpieczenie oc musieli zapłacić ponad 150 000 zł - więc jak widzisz nawet z doświadczenia zawodowego rozbieżność może być wielka

 

pozdrawiam i chętnie odpowiem na trochę bardziej sprecyzowane zapytanie

 

Maciej Fortecki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...