Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wielkość odszkodowania - Skręcenie kostki i zerwanie wiązadeł.


Corny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 10 dni temu na zajęciach w-f skręciłem kostkę i zerwałem wiązadła. Kilku lekarzy powiedziało że jest to bardzo ciężki uraz i że noga już nigdy nie będzie taka sprawna. Wczoraj włożono mi nogę na 2 tyg. w gips.

Ubezpieczony jestem w szkole i ciekawi mnie ile mogę dostać odszkodowania na rehabilitację? Rehabilitację tzn. kupienie stabilizatora, basen itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytasz o wysokość odszkodowania to z tego typu ubezpieczenia jest ona zależna od wysokości sumy ubezpieczenia i ustalonego uszczerbku na zdrowiu.

A sam uszczerbek na zdrowiu ustalany jest na 2 sposoby:

 

* zasadą jest orzekanie uszczerbku na zdrowiu przez komisję lekarską na podstawie dokumentacji medycznej w oparciu o „Tabele norm procentowego uszczerbku na zdrowiu”,

* w sporadycznych przypadkach przez komisję lekarską na podstawie dokumentacji medycznej i po zbadaniu Poszkodowanego w oparciu o „Tabele norm procentowego uszczerbku na zdrowiu”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki ubezpieczenia są tutaj https :// www . dziennik.librus .pl/pliki/HDI_oswiata_2008-2009 .pdf (trzeba pousuwać spacje)

ale nie mogę znaleźć nic na temat skręcenia kostki, zerwania wiązadeł i jak się dowiedziałem uszczypania kości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież napisałam Ci że musisz dotrzeć do tabeli która jak wynika z owu stanowi załącznik do niego

 

" W przypadku częściowego uszczerbku na zdrowiu – wypłata świadczenia

następuje zgodnie z Tabelą norm oceny procentowej trwałego uszczerbku na

zdrowiu stanowiącą załącznik do niniejszych Pakietu, z uwzględnieniem

następujących zmian:"

 

W tej właśnie tabeli znajdziesz dokładnie przewidywany uszczerbek za doznany uraz . Później w zależnośi od tego jaki będziesz miał ten procent mnożysz przez wybrany wariant ubezpieczenia i wychodzi Ci końcowa suma odszkodowania podkreślam że są to tylko szacunki żeby zaspokoić Twoją ciekawość ile Ci orzekną ich orzecznicy jak mówi lektura forum może być róznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź wniosek i razem z pełną dokumentacją medyczną złóż roszczenie. Poczekaj na odpowiedź i wtedy wystąp o orzeczenie z komisji lekarskiej - jeżeli taka będzie albo o orzeczenie na jakiej podstawie zostało przyznane Ci odszkodowanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...