Pomocy123 Posted February 18, 2009 Share Posted February 18, 2009 witam moja mama ma dwie siostry najstarsza z nich ma dwoje dorosłych dzieci wszystkietrzy siostry za młodu mieszkały na posesji dziadków, majątek był dosyć spory wielkie pole uprawne, las, oraz dom i plac z zabudową, pierwotnie za życia obojga dziadków testament spisywany był w gminie majątek został równo podzielony na wszystkie trzy siostry, po pewnym czasie choć nie wiem jak to możliwe, ponieważ byłam mała babcia zmarła a, dziadek przepisał wszystko na córkę najstarszej siostry mojej mamy czyli swoją wnuczkę z tym że ten odpis sporządzony był już u notariusza na początku żadna z sióstr nie podważała woli dziadka poniewaz wydawało się że majątek trafił w dobre ręce, po pewnym czasie spadkobierczyni wpadła w alkoholizm i zaczeła wyprzedaż rodzinnego majątku. miejsce w którym znajduje sie majątek i miejsce zamieszkania spadkobierczyni jest inne dlatego nie przebywa ona można już powiedzieć w ruinach majątku (dom został ograbiony wszystkie ruchomośći wyniesione, las i pole sprzedane za marne grosze na alkohol) moja mama jest bardzo przywiązana do miejsca swego urodzenia więc postanowiła zawalczyć ponieważ cala rodzina boi sie że wkrótce majątek zabierze gmina dlatego że kobieta która go odziedziczyła nie odprowadza należnego podatku. niech ktoś napiszę proszę czy jest jeszcze szansa aby po kilku latach zawalczyć o podważenie testamentu a jężeli nie to co można zrobić Link to comment Share on other sites More sharing options...
blender Posted March 26, 2009 Share Posted March 26, 2009 powinieneś udać się do prawnika, skąd jesteś? Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Sign In Now