Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

problem z majątkiem


Pomocy123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam moja mama ma dwie siostry najstarsza z nich ma dwoje dorosłych dzieci wszystkie

trzy siostry za młodu mieszkały na posesji dziadków, majątek był dosyć spory wielkie pole uprawne, las, oraz dom i plac z zabudową, pierwotnie za życia obojga dziadków testament spisywany był w gminie majątek został równo podzielony na wszystkie trzy siostry, po pewnym czasie choć nie wiem jak to możliwe, ponieważ byłam mała babcia zmarła a, dziadek przepisał wszystko na córkę najstarszej siostry mojej mamy czyli swoją wnuczkę z tym że ten odpis sporządzony był już u notariusza na początku żadna z sióstr nie podważała woli dziadka poniewaz wydawało się że majątek trafił w dobre ręce, po pewnym czasie spadkobierczyni wpadła w alkoholizm i zaczeła wyprzedaż rodzinnego majątku. miejsce w którym znajduje sie majątek i miejsce zamieszkania spadkobierczyni jest inne dlatego nie przebywa ona można już powiedzieć w ruinach majątku (dom został ograbiony wszystkie ruchomośći wyniesione, las i pole sprzedane za marne grosze na alkohol) moja mama jest bardzo przywiązana do miejsca swego urodzenia więc postanowiła zawalczyć ponieważ cala rodzina boi sie że wkrótce majątek zabierze gmina dlatego że kobieta która go odziedziczyła nie odprowadza należnego podatku. niech ktoś napiszę proszę czy jest jeszcze szansa aby po kilku latach zawalczyć o podważenie testamentu a jężeli nie to co można zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...