Jump to content
Forum Odszkodowania

Hestia - przedstawiciel sprawcy z Łotwy wogóle sie nie kontaktuje


Recommended Posts

5.01.09 TiR z Łotwy uderza w tył mego samochodu. 6.01.- zgłaszam szkodę do swego ubezpieczyciela Uniqa, wyceniaja szkodę na całkowitą ( z AC) i od razu oferta zakupu wraka. Samochód Toyota z 06.2006r i wyceniają mi na 27 tys. Nie wyrazam zgody ( bo nie kupię za taką kwotę) zresztą on nadaje się do naprawy ( lewy bok, koło i pewnie coś w środku ale reszta cała). Uniqa na moją prośbę przekazuje 27.01 sprawę do Hestii ( przedstawiciel sprawcy z łotwy) i od tego momentu stop. Od tej pory ja wydzwaniam do nich i nic, usłyszałam że nie zgadzają się na naprawę i tak jak UniQa będzie szkoda całkowita. Prosiłam o potwierdzenie rozmowy albo kontakt z prowdzacym sprawę i nic. Nie wiem co robić, ja chcę tylko naprawić samochód który jest na gwarancji i w dodatku pod zastawem bankowym. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję
Link to comment
Share on other sites

Jeśli koszt naprawy przekracza wartość rynkową w dniu szkody to TU do naprawy nie dopuści. Chcenie czy nie chcenie tu nic nie zmieni.

 

Druga sprawa to to, że radzę uzbroić się w cierpliwość. Bardzo często potwierdzenie ochrony ubezpieczeniowej przez korespondentów w TU (szczególnie tych na wschód od Polski) trwa miesiącami - i do tego momentu Hestia raczej nie wypłaci odszkodowania.

 

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...