Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wzór odwołania od decyzji PZU


PiotrekP
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chciałbym zapytać czy ktoś z was posiada może jakiś wzór/przykład odwołania od decyzji PZU? Byłbym niezmiernie wdzięczny za tę pomoc, ponieważ pierwszy raz mam do czynienia z taką sytuacją.

 

Na marginesie dodam że chodzi o mój wypadek - skręcenie stawu skokowego (21 X 08) - wysłałem całą wymaganą dokumentację oraz stawiłem się też na komisji lekarskiej, no ale oczywiście PZU uznało że należy mi się najniższy procent odszkodowania co wyniosło pożal się Boże 90 zł...

 

Wiadomo że kategorycznie nie zgadzam się z tą decyzją, biorąc pod uwagę chociażby fakt, że zapewne już do końca życia będę miał ograniczone możliwości uprawiania sportów ruchowych. Mam jeszcze 15 dni na wysłanie odwołania - czas mija a ja nie wiem jak się do tego zabrać... Dlatego jeszcze raz proszę o waszą pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wypadek miał miejsce 21 X 2008r., to warto pamiętac, iż co do zasady roszczeń można dochodzic przez 3 lata. Terminy dotyczące wysłania odwołania, o których ubezpieczyciele przypominają w swojej korespondencji, są tylko terminami wewnętrznymi. Przygotowanie pisma należy rozpocząc od zapozania się z tabelą obowiązującą w PZU odnośnie stawek procentowych z tytułu uszczerbku na zdrowiu. Przydatne jest także orzecznictwo sądowe. Aby powstało dobre odwołanie, pomocna może się okazac wiedza prawnika specjalizującego się w sprawach ubezpieczeniowych. PZU nie jest przykładem elastycznego zakładu ubezpieczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

W zeszłym roku miałam uraz - skręcone śródstopie - stopa i złozyłam, 3 tygodnie zwolnienia, leki, zastrzyki, noga w gipsie az pod kolano 2 tygodnie. Złozyłam do PZU wniosek o odzkodowanie NW (jestem ubezpieczona grupowym ubezpieczeniem dodatkowym w PZU w pracy) rzedstawilam wyniki badan, dokumenty lekarskie, rtg, bylam na komisji i dostalam odmowe. Nie stwierdzili uszczerbku na zdrowiu po nieszczęśliwym wypadku. Dostałam na koniec tylko informacację "że powództwo o roszczenie wynikające z umowy ubezpieczenia mozna wytoczyć przed sĄd własciwy dla miejsca zamieszkania lub siedziby ubezpieczającego, itd... lub wg przepisów o właściwości ogólnej". Nie podali nawet terminu nic więcej? Ktoś wie jaki jest termin?

Nie odwoływałam się, myślałam, że się nie opłaca płacić za postepowanie cywilne jeśli nic nie zyskam. Myslalam ze jest płatne, dziś ktoś powiedział mi że nie jest.

 

Natomiast minął rok i nie całe 2 miesiace i znowu mam tą samą noge w gipsie, na ten sam okres, znowu leki, zastrzyki - tym razem skręcony staw skokowy - bede składac do pzu o odszkodowanie.

 

Czy w wniosku zaznaczyc o poprzedniej kontuzji i odmowie wyplaty odszkodowania?

Jesli mi nie dadza bede sie odwolywac, ktos zna procedure, jakie pismo (wzór) i terminy?

 

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
gosiulek wrote:
Nie podali nawet terminu nic więcej? Ktoś wie jaki jest termin?
Nie odwoływałam się, myślałam, że się nie opłaca płacić za postepowanie cywilne jeśli nic nie zyskam. Myslalam ze jest płatne, dziś ktoś powiedział mi że nie jest.

Natomiast minął rok i nie całe 2 miesiace i znowu mam tą samą noge w gipsie, na ten sam okres, znowu leki, zastrzyki - tym razem skręcony staw skokowy - bede składac do pzu o odszkodowanie.
Czy w wniosku zaznaczyc o poprzedniej kontuzji i odmowie wyplaty odszkodowania?Jesli mi nie dadza bede sie odwolywac, ktos zna procedure, jakie pismo (wzór) i terminy?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
1) Termin ów wynosi tyle co przedawnienie roszczenia o odszkodowanie. W przypadku dochodzenia roszczeń z ubezpieczeń dobrowolnych termin ów wynosi 3 lata;

2) Jeśli wniosek wymaga takiej informacji to należy wskazać. To czy musi być to na specjalnym do tego formularzu określa OWU;

3) Termin do zgłoszenia szkody wynosi co do zasady do 3 lat- zwykle szkodę zgłasza się dopiero po zakończeniu leczenia- czytać OWU. Jednak czasami trzeba wcześniej aby przerwać bieg terminu przedawniania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam, potrzebuje pilnej pomocy. Miałam ubezpieczenie samochodu w okresie od 31.10.2007 do 30.10.2010 roku.

We wrześniu 2010 roku wypowiedziałam umowę PZU (za potwierdzeniem odbioru - mam to potwierdzenie).

teraz w 2012 roku otrzymałam monit do zapłaty drugiej raty za okres od 31.10.2008-30.10.2009 (mimo, że wczesniej nikt nie informował o jakichkolwiek zaległościach do tego umowa została przedłużona na okres 2009-2010 i te wpłaty odnotowali).

Moje pytanie brzmi, czy im wolno po takim okresie czasu żądać zapłaty za tą drugą ratę? czy przedłużenie umowy na kolejny okres oraz późniejsze przyjęcie wypowiedzenia umowy nie świadczą o braku zaległości?

Nie bardzo wiem co mam teraz zrobić z tym, niestety dowody wpłat za ubezpieczenia przed 2010 roku wyrzuciłam, do głowy by mi nie przyszło, że w 2012 roku otrzymam monit (osteteczne wezwanie do zapłaty), a wcześniej nie było kompletnie żadnego sygnału o braku należności.

Błagam o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 4 lata później...
Witam serdecznie. Miałam szkodę na pojeździe z OC sprawcy likwidowaną w PZU. Ubezpieczyciel zaniżył odszkodowanie, bo zastosował jakieś rabaty, stawkę RBG 50 zł i części jakości P. Chciałabym się odwołać, ale nie wiem jak to napisać, żeby przyniosło to oczekiwany skutek. Ma ktoś może wzór takiego odwołania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Pani Patrycjo,

 

niestety obecnie standardem jest, że ubezpieczyciele - zarówno PZU jak i inni - zaniżają szkody na pojeździe zarówno z OC sprawcy jak i z autocasco. Warto więc podjąć dalsze kroki, takie jak odwołanie lub sprzedaż szkody kancelarii odszkodowawczej.

 

W odwołaniu od szkody częściowej z OC trzeba wskazać z jakimi punktami kosztorysu się nie zgadzamy oraz przedstawić dowody na poparcie swojej tezy. Dowodem może być kosztorys niezależnego rzeczoznawcy, kosztorys warsztatu czy wykaz cen części oryginalnych z serwisu czy sklepu z częściami samochodowymi. Proszę zapoznać się z przygotowanym przez nas odwołaniem od szkody częściowej, zmienić dane i dostosować pismo do swojej sprawy i wysłać do PZU listem poleconym za potwierdzeniem odbioru. Gwarantuję, że wtedy ubezpieczyciel potraktuje Panią poważnie.

 

Polecam też lekturę naszego Vademecum szkody na pojeździe. Znajdzie tam Pani odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

 

Życzę powodzenia w walce z ubezpieczycielem i w razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu poprzez wysłanie zgłoszenia albo odpowiedź na forum.

 

Pozdrawiam,

Izabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...