Jump to content
Forum Odszkodowania

Pobity pod wpływem alkoholu

Jasiu1986
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich. Wracając z imprezy (piłem alkohol) zostałem dotkliwie pobity przez grupę osób (sprawców jak zawsze policja nie złapała). Mój zakład ubezpieczeń odmówił mi wypłaty odszkodowania, ponieważ byłem pod wpływem alkoholu. W uzasadnieniu "..... ochroną ubezpieczeniową nie są objętę: następstwa nieszczęśliwych wypadków powstałych wskutek pozostawania ubezpieczonego pod wpływem alkoholu, albo.............". Pytanie moje brzmi czy mam szansę się sądzić na drodzę sądowej? Przecież, to że byłem pod wpływem alkoholu nie było bezpośrednim skutkiem mojego wypadku.

Z góry dziękuje za pomoc

• 1 month later...

No skoro w OWU jest wyłączenie w przypadku bycia pod wpływem, to nic nie zdziałasz i żaden sąd raczej nie pomoze. to dobrowolna polisa i godzisz sie na cos, wiec ciezko bedzie:)

Ja tu bym sie raczej przyczepil, ze si epowolali na nieszczesliwy wypadek. Sprawdz w slowniczku ich (powinienes miec slowniczek przy warunkach ubezpieczenia). Jesli w podanej tam definicji nie ma pobicia, a roznie z tym bywa, to trzymalbym sie tej wersji:)