Jump to content
Forum Odszkodowania

skąd odszkodowanie?


stefania24
 Share

Recommended Posts

witam,

miałam niedawno wypadek samochodowy, kierowała koleżanka, ja byłam pasażerem. Wypadek był nie z naszej winy. Na skutek wypadku chodzę w kołnierzu ortopedycznym, mam zwichnięty staw obojczykowo-mostkowy, i zwichnięty nadgarstek. Na szczęście nic w sumie groźnego, ale do pracy chwilowo się nie nadaje.

Natomiast moje pytanie brzmi: czy należy mi się jakieś odszkodowanie? I jeśli tak to skąd? Bo jestem studentem zaocznym - wracałyśmy ze szkoły; pracuje i mam dodatkowe ubezpieczenie - ale tam jest za % uszczerbku zdrowia; OC sprawcy wypadku; NNW koleżanka miała chyba wykupiony.

Przyznaje, że nie wiem jak się do tego zabrać.

Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Należy ustalic OC sprawcy wypadku, potem skrupulatnie zebrac dokumentację zdrowotną, a następnie przygotowac zgłoszenie rozczeń do ubezpieczyciela, uwzględniające zarówno wnioski wypływające z obrażeń, które powstały wskutek wypadku, jak również bieżące orzecznictwo sądowe odnoszące się do problematyki szkód na osobie. Odpowiednia argumentacja może tylko zwiększyc szanse na szybką i adekwatną do szkody wypłatę odszkodowania.
Link to comment
Share on other sites

Masz przede wszystkim możliwość ubiegania się o odszkodowanie z ubezpieczenia oc sprawcy kolizji. Musisz ustalić kto jest ubezpieczycielem sprawcy i jaki jest numer polisy. Jeśli koleżanka posiada notatkę policyjną, taka informacja jest tam zamieszczona. Skrupulatnie zbieraj dokumentację medyczną, która umożliwi skuteczne wystąpienie z roszczeniami z tytułu zadośćuczynienia za doznany ból i cierpienia. Szkodę zgłosić musisz osobiście jako osoba poszkodowana. Ubezpieczyciel powinien jednak wypłacić tzw. część bezsporną odszkodowania (taka forma zaliczki). Koszty leczenia naturalnie podlegają zwrotowi. Dodatkowo możesz również starać się o odszkodowanie z własnego ubezpieczenia jeśli takie posiadasz lub z ubezpieczenia szkoły ( przeczytaj ogólne warunki ubezpieczenia).
Link to comment
Share on other sites

witam,

ustaliłam ubezpieczyciela sprawcy. Wniosek o odszkodowanie skladac od razu czy pod koniec leczenia?? A i jeszcze pytanko, czy za koszty leczenia tez mi zwroca kase? Bo musze porobic badania, np usg, no i zeby bylo szybciej to trzeba prywatie:/

kurcze, wiecie co najbardziej denerwuje mnie to, ze byłam pasażerem, czyli to wogole nie jest to moja wina, a jestem najbardziej poszkodowana, i musze sie teraz z tym uzerać (z bolem, lataniem po lekarzach, z zalatwianiem tego wszystkiego);/;(

Link to comment
Share on other sites

Wniosek składaj od razu. Najwyżej odszkodowanie będą wypłacać kilka razy. A na wszystkie leki, zabiegi, taxi itp koniecznie zbieraj imienne faktury!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...