Jump to content
Forum Odszkodowania

Wymuszenie pierwszeństwa,sprawca nie ma OC


marcin
 Share

Recommended Posts

Hej!

Mam mały problem. Wczoraj wjechał mi w drzwi samochodu młody człowiek maluchem, wymuszając na mnie pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Wbił się dość głęboko. Szkoda spora, ale w warsztacie jeszcze nie byłem to nie wiem ile wyniesie naprawa.

Problem w tym, że dzieciak nie ma ważnego OC w samochodzie. Jak zatem mam odzyskać koszt naprawy? Dodam, że policja przybyła, więc odpada możliwość "polubownego" załatwienia sprawy. Trochę mi go żal, bo teraz za nieważne OC mu się dostanie....

A więc co teraz zrobić aby uzyskać zwrot kosztów naprawy?

pozdr

marcin

Link to comment
Share on other sites

Szkodę należy zgłosić do dowolnego zakładu ubezpieczeń. Poda tam Pan dane sprawcy wypadku. Odszkodowanie musi zostać wypłacone. Samo towarzystwo ubezpieczeniowe zgłosi sprawę do Funduszu Gwarancyjnego, który pokryje koszty odszkodowania i we własnym zakresie rozliczy się ze sprawcą wypadku

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...